Detaylar»
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Haziran Temmuz 2020
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 18.232.186.117
Şuan 19 kişi online
Bugün 230 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 124063
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haberler

ATB’den ANSİAD’a Vakıf Zeytinliği ziyareti
Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB yönetim kurulu üyeleri Recep Özkul, İbrahim Köseoğlu, Ata Sönmez, Mahmut Alpagot, Halil Bülbül, Cüneyt Doğan ile Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Mehmet Hacıarifoğlu’nu ziyaret etti. ANSİAD Başkan Yardımcısı Ergin Civan’ın da hazır bulunduğu ziyarette Hacıarifoğlu’na Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi veren Ali Çandır, zeytinliği işletecek şirketin kuruluş sözleşmesini verdi. Ali Çandır, kentin dinamiklerinden ANSİAD’ı Vakıf Zeytinliği’yle ilgili yapılacak çalışmaların içerisinde görmek istediklerini belirterek, ortaklık teklifinde bulundu. Çandır, Vakfı Zeytinliği´ni Antalya´ya kazandırarak yeşili korumayı amaçladıklarını söyledi. Mehmet Hacıarifoğlu, ATB’nın Vakıf Zeytinliği’ni kiralayarak iyi bir işe imza attığını belirterek, ANSİAD olarak bu işin içerisinde olacaklarını söyledi. Mehmet Hacıarifoğlu, "Vakıf Zeytinliği´nin Antalya´ya kazandırılması için her türlü desteği vermeye hazırız" dedi.  

Detaylar...

ATB, Tuta Absoluta raporunu Vali’ye sundu
Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’a yeni görevinde başarılar dilerken, hayırlı olsun temennisinde bulundu. Ali Çandır, domates güvesi olarak da bilinen Tuta Absoluta ile mücadele konusunda hazırladıkları raporu Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’a  sundu. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, ATB yönetim kurulu üyeleri İbrahim Köseoğlu, Ata Sönmez, Mahmut Alpagot, Halil Bülbül, Cüneyt Doğan ile ATB Genel Sekreteri Ahmet Köksalan, Vali Ahmet Altıparmak’ı makamında ziyaret etti. Vali Altıparmak’a ATB ve BAGEV’in çalışmaları hakkında bilgi veren Çandır, domates güvesi olarak bilinen Tuta Absoluta ile mücadele konusunda hazırladıkları raporu Vali’ye sundu. Antalya’nın tarımıyla ilgili görüşlerini paylaşan Çandır, hububat çalışma grubu, tıbbi aromatik bitkiler ve Vakıf Zeytinliği’yle ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vali Altıparmak ise ATB yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, ziyaretinden dolayı yönetime teşekkür etti.  

Detaylar...

ATB’den Kepez’e zeytinlik ziyareti
Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya’nın kent merkezindeki en büyük yeşil alanı olan ve 20 yıllığına kiraladığı Vakıf Zeytinliği’yle ilgili şirket kurma çalışmalarını sürdürüyor. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ile yönetim kurulu üyeleri Recep Özkul, İbrahim Köseoğlu, Halil Bülbül, Cüneyt Doğan ve Mahmut Alpagot, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü makamında ziyaret etti. Tütüncü’ye Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi veren Ali Çandır, Vakıf Zeytinliği’ni işletecek şirketin kuruluş sözleşmesini Tütüncü’ye sunarak, böyle bir projeye Kepez Belediyesi’nin de ortak olmasının büyük kazanç olacağını söyledi. ATB Başkanı Ali Çandır, “Şirketle ilgili sözleşmeyi hazırladık, size takdim ediyoruz. Bunun içerisinde Kepez Belediyesi’ni mutlaka görmek istiyoruz. Turumuzu tamamladıktan sonra sözleşmeye son şeklini verip proje çalışmalarına başlayacağız. Vakıf Zeytinliği’yle ilgili projeyi birlikte yapmak istiyoruz” diye konuştu.  Şirket sözleşmesini alan Tütüncü, sözleşmeyi inceledikten sonra tekrar görüşmek istediğini söyledi. Tütüncü,  bölgenin yeşil olan olarak korunmasına destek verirken, “Oraya hiçbir şey yapılmamış olsa bile yeşil alanın muhafazası Antalya’ya en büyük hizmettir” dedi.  

Detaylar...

ATSO ve AESOB’dan zeytinlik için şirkete tam destek
ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ile yönetim kurulu üyeleri İbrahim Köseoğlu, Halil Bülbül, Cüneyt Doğan ve Mahmut Alpagot, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’u ayrı ayrı ziyaret etti. Çetin Osman Budak’a Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi veren Ali Çandır, Vakıf Zeytinliği’ni işletecek şirketin kuruluş sözleşmesini Budak’a verdi. Ali Çandır, başından beri ATSO’nun desteğini yanında hissettiklerini belirterek, “Size ve yönetiminize şimdiye kadarki verdiğiniz ve bundan sonrası için vereceğiniz destek nedeniyle teşekkür ederim” dedi.  Büyük ortak olacak Şirket sözleşmesini alan Budak, şirketin büyük ortaklarından birinin ATSO olacağını belirterek, “Şirketin kurulması ve iyi bir projeyle Vakıf Zeytinliği’nin Antalya’ya kazandırılması için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi. Şirketin çevreyi koruyan bir şirket olacağını ve çevreye önem verilerek de ticari faaliyetin sağlanabileceğini gösterecek güzel bir örnek olacağını kaydeden Budak, Vakıf Zeytinliği üzerinde yapılacak çalışmaların Antalya’nın turizmine de destek olacağına inandığını kaydetti. AESOB’dan tam destek ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ve ATB heyeti, daha sonra AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’u ziyaret etti. Sevimçok’a da şirket sözleşme sözleşmesini sunan Çandır, Vakıf Zeytinliği’ni işletecek şirkete AESOB’un da ortak olmasını istediklerini söyledi. Çandır, “Amacımız buraya Antalya’ya mal edip, yeşili korumak” dedi. Sevimçok, Antalya’nın nazar boncuğu olan Vakıf Zeytinliği’nin emin ellerde olduğunu belirterek, “Önemli olan Antalya’nın kazanması. AESOB olarak bütün gücümüzle yanınızdayız” dedi.

Detaylar...

Antalya Ticaret Borsası 90 yaşında
Antalya’nın en köklü kurumlarından olan Antalya Ticaret Borsası, 90’ıncı yılını kutluyor. ATB yönetimi, Sheraton Otel’de 90’ıncı kuruluş yıldönümü yemeği organize etti. ATB’nin yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu üyeleri, personel ve eski yöneticilerinin eşleriyle katıldığı yemekte ATB’nin çalışmalarının anlatıldığı sinevizyon gösterisi sunuldu. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, 90 yıl boyunca ATB’yi bulunduğu noktaya getirenlere teşekkür ederken, “Aramızdan ayrılanları rahmetle anarken; aramızda olanları saygıyla anıyor, uzun ömürler diliyorum. 90. yılımızda bu organizasyonu yapmak bize nasip oldu. 1.5 yıllık görev süremiz boyunca yaptıklarımızı kamuoyuyla paylaştık, sizlerle paylaştık, paylaşmaya da devam edeceğiz” diye konuştu. ATB’nin 90 yılık geçmişine yaraşır şekilde kurumu daha ileriye taşımak, daha güzel işler yapmak için çok çaba sarf ettiklerini vurgulayan Çandır, “Bu konuda destek olan yönetim kurulu üyelerine, meclis üyelerine, meslek komiteleri üyelerine, disiplin kurulu üyelerimize, personelimize, danışmanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu. Ayakları yere basan projelere imza atmaya çalıştıklarını vurgulayan Ali Çandır, “Desteğiniz olduğu sürece, ATB’ye yaraşır şekilde güzel işler yapmaya devam edeceğiz. Biz, bize verilen görevi emanet olarak kabul ediyor, emaneti daha iyi bir noktada yeni gelecek kuşaklara bırakmak istiyoruz” dedi. Yemekte, ATB’nin başkanlığı görevini yürütenlere teşekkür plaketi takdim edildi. ATB eski Başkanı İlhami Gönen plaketini ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan’dan, Ahmet Acar plaketini ATB Meclis Üyesi Yusuf Karasu’dan, Nurettin Utku ise plaketini ATB Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan’dan aldı. Nurettin Utku, ATB’nin iyi bir vizyon yakaladığını belirterek, yönetime böyle bir organizasyon düzenlediği için teşekkür etti. Ahmet Acar da ATB’nin emin ellerde olduğunu belirterek, teşekkür etti. Daha sonra ATB Yönetim Kurulu üyeleri ve eski yöneticiler 90’ıncı yıl pastasını kesip, toplu fotoğraf çektirdiler. Yemeğe katılan misafirler Erkan Güleryüz ile Jale’nin söylediği şarkılar eşliğinde keyifli bir gece geçirdi.

Detaylar...

ATB, Vakıf Zeytinliği için turlara başladı
Antalya Ticaret Borsası (ATB), Antalya’nın kent merkezindeki en büyük yeşil alanı olan ve 20 yıllığına kiraladığı Vakıf Zeytinliği’yle ilgili şirket kurma çalışmalarına başladı. ATB, şirketin kuruluş sözleşmesini kurumların görüşüne sunuyor. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı  Hüseyin Cahit Kayan ile yönetim kurulu üyeleri Recep Özkul, İbrahim Köseoğlu, Halil Bülbül ve Cüneyt Doğan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ı makamında ziyaret ederek, Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi verdi. Alı Çandır, Vakıf Zeytinliği’ni işletecek şirketin kuruluş sözleşmesinin taslağını Mustafa Akaydın’a sundu. ATB Başkanı Ali Çandır, Vakıf Zeytinliği’yle ilgili şirketleşme çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi’nin görüşlerini almak istediklerini belirterek, “Vakıf Zeytinliği’nin işletilmesiyle ilgili şirketin kurulması aşamasında ilgili bütün kurum ve kuruluşların görüşünü almak istiyoruz. Bu kapsamda ziyaretlerimize başladık. Turumuzu tamamladıktan sonra şirket sözleşmesini derleyip toparlayıp şirketi kurmak istiyoruz” diye konuştu. Şirketin kuruluş aşamasında ciddi bir sermayeye ihtiyaç olmadığını vurgulayan Çandır, zeytinliği Antalya’ya kazandırmak istediklerini anlattı. Çandır, şirket kurulduktan sonra yine ilgili kurum ve kuruluşların katkılarıyla zeytinlikle ilgili projenin hazırlanacağını belirtirken,  engellilerin rehabilitasyonunun da burada sağlanabileceğini belirtti. Başkan Akaydın da, Vakıf Zeytinliği’nin Antalya’ya kazandırılması gerektiğini belirterek, şirketleşme çalışmalarına destek verdiğini söyledi. Taslak sözleşmeyi inceleyeceğini kaydeden Akaydın, alanın tüm kurum ve kuruluşların işbirliğiyle kentin beklentilerine cevap verecek hale getirilmesi gerektiğini kaydetti. Akaydın, engellilerin rehabilitasyonunun bu alanda sağlanması fikrine destek verirken, Avrupa’dan bu yönde talep gelebileceğini vurguladı.

Detaylar...

SMMO’nun yeni yönetiminden ATB’ye ziyaret
Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMO) Mustafa Erdem başkanlığındaki yeni seçilen yönetimi,  Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti. Yeni yönetime başarılar dileyen Ali Çandır, muhasebecilerin borsa tescili konusunda hassas davranmasını istedi. Borsaya tescil yaptıran müstahsilin daha az stopaj ödediğini, devletin de vergi kaybının azaldığına dikkat çeken Ali Çandır, “Muhasebeciler mükelleflerinin borsaya tescil yaptırma konusunda duyarsız davranıyor. Borsaya tescil yaptıran müstahsil daha az stopaj ödüyor, devlet ise vergi kaybı yaşamıyor, alımı satımı yapılan ürün kayıt altına alınıyor” diye konuştu. Çandır, SMMO üyelerine tescilin önemini vurgulayan broşür verdi.  Ali Çandır, Vakıf Zeytinliği’ni işletecek şirketin kuruluş sözleşmesinin hazırlanmasında SMMO’dan destek aldıklarını belirterek, yönetimine desteğinden dolayı teşekkür etti. Vakıf Zeytinliği’ni Antalya ve Antalyalılara kazandırmak istediklerini söyleyen Çandır, “Antalya’ya örnek olacak bir sözleşme hazırladık. Alana ticari bakmıyoruz, bizden sonra da alanın farklı değerlendirilmemesi için şirket sözleşmesini noktasına virgülüne kadar ince değerlendiriyoruz. Ve ilgili tüm kurumların görüşüne başvurup ortaklık teklif ediyoruz” diye konuştu.  Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Mustafa Erdem, tescil konusunda üyelerini uyaracaklarını belirterek, ekonominin kayıt altına alınmasını kendilerinin de önemsediğini kaydetti. Erdem, Vakıf Zeytinliği’yle ilgili şirket kuruluş sözleşmesinin titizlikle hazırlandığını belirtti.  

Detaylar...

AA Yöresel Ürünler Fotoğraf Sergisi, ATB’nin sponsorluğunda açıldı
Anadolu Ajansı´nın 90´ıncı kuruluş yıldönümü etkinleri çerçevesinde Antalya Ticaret Borsası´nın sponsorluğunda ´´AA Muhabirlerinin Objektifinden´´  fotoğraf sergisi Özdilekpark  Avm´de açıldı.ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ile AA Bölge Müdürü Şennur Erdoğan´ın birlikte açtıkları sergide Türkiye´nin değişik illerinden yöresel ürünlerin yansıtıldığı 29 fotoğraf beğeniye sunuldu. Açılış kurdelesini kesen ATB Başkanı Ali Çandır, borsa olarak yöresel ürünler konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtti.Bir süre önce başlattıkları yöresel ürünlerle ilgili projenin birinci etabının Nisan ayı sonunda Yöresel Ürünler Fuarı´yla başlatıldığını hatırlatan Çandır şunları söyledi:´´Bu kapsamda AA´nın 90´ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla fuarda sergilediğimiz ´AA Muhabirlerinin Objektifinden´ fotoğraf sergisini bir kez daha bu mekanda açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yöresel ürünlere verdiğimiz önem çerçevesinde bu etkinliklerimizi devam ettireceğiz. ATB olarak yöresel ürünlerin kıyıda köşede kalmasına gönlümüz razı değil. Onların ticari değer kazanması için farkındalık yaratmak amacıyla bu tür etkinliklerimizi yıl boyunca sürdüreceğiz. Biz de ATB´nin 90´ıncı kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. İki kurumun böyle bir mutluluğu paylaşması güzel bir duygu.´´ AA Bölge Müdürü Şennur Erdoğan da, 90 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk´ün talimatıyla kurulan Anadolu Ajansı´nın doğru ve hızlı habercilik anlayışıyla çalıştığını belirtti. Erdoğan, şunları kaydetti:´´Yazılı haberlerde Türk basınının ihtiyacının karşılanmasında, geçen 90 yılda önemli bir yer tutan AA, fotoğraf alanında da çok önemli gelişmeler elde etmiştir. Türkiye´nin her köşesinde görev yapan Anadolu Ajansı muhabirleri, basın yayın kuruluşlarının günlük fotoğraf ihtiyacını karşılamaya yönelik yoğun bir çaba göstermektedir. Anadolu Ajansı´nın dijital arşivindeki fotoğraf sayısı 1 milyon adeti aşmıştır. AA 40 yıllık fotoğraf yayıncılığı deneyimi ışığında, güçlü teknik desteği ile bu alandaki en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.´´ Erdoğan, ATB´ye AA´nın 90´ıncı yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde açtığı fotoğraf sergisine sponsorluğu nedeniyle teşekkür etti.

Detaylar...

Çandır, meclis üyelerine Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi verdi
Antalya Ticaret Borsası (ATB) Haziran ayı olağan meclis toplantısı, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan başkanlığında yapıldı. Meclis üyelerine ATB’nin kiraladığı Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi veren Ali Çandır, Antalya’ya model olacak, farklı bir proje hazırlanmasını için çalıştıklarını ifade etti.Toplantının açılışında konuşan ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, konuşmasına terörü lanetleyerek başladı. Terör nedeniyle günahsız insanların öldüğünü belirten Çandır, “Teröre karşı etkin önlem almak yerine, dilek ve temenniler şeklinde açıklamalar yapılıyor.  Bu konuda karar vericilerin kurumlarla işbirliği yaparak daha sağlıklı çözüm üretmesini bekliyoruz” dedi. Model olacak proje Meclis üyelerine ATB’nin kiraladığı Vakıf Zeytinliği hakkında bilgi veren Ali Çandır, “Vakıf Çiftliği’yle ilgili şirket kurma konusundaki çalışmalarımız hazır. Bu konuda ilgililerle görüşmelerimize başlıyoruz. İşin bu kadar uzun sürmesinin nedeni bütün kurumları kapsayacak şekilde Vakıf Zeytinliği çalışmasını yürütmeye çalışmamızdandır” diye konuştu. Antalya’ya model olacak, farklı bir proje hazırlanmasını istediklerini vurgulayan Çandır, “Bu çalışmanın örnek olacağını düşünerek biraz hassas davranıyoruz” dedi. Desteğe teşekkür Antalya Ticaret Borsası’nın Vakıf Zeytinliği’yle ilgili harcadığı bütün parayı ayni sermaye olarak koyacağını vurgulayan Çandır, “Bu işte, ATB’nin ekonomik olarak bir zararı olmayacak” dedi. Vakıf Zeytinliği’nin kente kazandırılması konusunda meslek örgütleri, belediyeler ve sivil toplum örgütlerinden müthiş bir destek gördüklerini vurgulayan Çandır, “Bu çalışmanın Antalya’da iyi bir hizmet örneği oluşturmasını arzuluyoruz” dedi. Vakıf Zeytinliği konusundaki güveni ve desteği nedeniyle ATB meclis üyelerine teşekkür eden Çandır, “Bize, yetkisini ve güvenini sunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu. Daha sonra Meclis üyesi İsmet Kerem, Tuta Absoluta hakkında üyelere bilgi verirken alınabilecek önlemler hakkında öneriler sundu.  Ali Çandır da, Valilik bünyesinde kriz masası kurulması gerektiğini vurgularken, Tuta Absoluta ile ilgili hazırlanan raporu Antalya Valiliği’ne sunacaklarını kaydetti. Bu arada yılın personeli seçilen ATB takip ve tescil memuru Ayhan Yıldırım’a  hediye çekini ATB Meclis Başkan Yardımcısı Tefil Başkaya verdi.

Detaylar...

ATB Lisesi öğrencilerinin mezuniyet sevinci
Antalya Ticaret Borsası Anadolu Meslek Lisesi ile Antalya Ticaret Borsası Ticaret Meslek Lisesi 10. mezunlarını verdi. Okulda düzenlenen mezuniyet törenine ATB Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan ile çok sayıda öğrenci ve veli katıldı. Törene katılanlara pilav ile ayran ikram edildi. Törende konuşan lise müdürü Sadık Alkan, çağdaş eğitim verme çabası içerisinde olan lisenin ATB’nin desteğiyle bu hedefine ulaşma yolunda ilerlediğini kaydetti. ATB Başkanı Ali Çandır, öğrencilerin mezuniyet sevincini paylaşırken, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmak için donanımlı gençler yetiştirilmesi gerektiğini kaydetti. Öğrencilerden Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmasını isteyen Çandır, “İyi bir gelecek için daha çok çalışmalıyız. Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda gençliğin daha donanımlı olması gerekmektedir. Bu noktada sizlere güvenimiz sonsuz. Sizler Türkiye’nin geleceğisiniz. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu. Okulun halk oyunları ekibinin teke yöresinden sunduğu halk oyunları gösterisinin ardından Ali Çandır  ile Hüseyin Cahit Kayan okulu derece ile bitiren öğrencilere plaket verdi. Ali Çandır, ATB Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nden birincilikle mezun olan Seda Belin’e dizüstü bilgisayar hediye ederken, Hüseyin Cahit Kayan ATB Ticaret Meslek Lisesi’ni birincilikle bitiren Volkan Canbolat’a dizüstü bilgisayar hediye etti. ATB Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nden Havva Bilecan ikinci, Derya Sazlık üçüncülükle mezun olurken, ATB Ticaret Meslek Lisesi’nden Bahadır Bal ikinci, Pelin Esen üçüncü oldu. Okul birincileri Seda Belin ile Volkan Canbolat yaş kütüğüne çivi çakarken, mezuniyet andı, bayrak devir teslim törenin ardından mezuniyet belgelerini alan öğrenciler keplerini havaya fırlatarak kutlama yaptı.  

Detaylar...

Anadolu Ajansı’ndan Ali Çandır’a teşekkür ziyareti
Anadolu Ajansı (AA) Bölge Müdürü Şennur Erdoğan ile ekonomi muhabiri Fikri Cinokur, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı makamında ziyaret etti. Anadolu Ajansı´nın 90´ıncı kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Antalya Ticaret Borsası´nın katkılarıyla 1. Yöresel Ürünler Fuarı’nda düzenlenen ´´AA Objektifinden´´ fotoğraf sergisine desteğinden dolayı ATB ve Ali Çandır’a teşekkür eden Şennur Erdoğan, AA muhabirlerinin Türkiye´nin yöresel ürünlerine ilişkin fotoğraflarının yer aldığı serginin büyük ilgi gördüğünü kaydetti.   Bu yıl birincisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nın çok başarılı geçtiğini ve fuarın önümüzdeki yıllarda daha büyük katılımlarla gerçekleşeceğine inandığını kaydeden Erdoğan, AA’nın bu tür organizasyonlara verdiği desteği anlattı.   Ali Çandır, AA muhabirlerinin çektiği fotoğrafların fuarda büyük ilgi gördüğünü belirterek, kaybolmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin bu tür organizasyonlarla gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğini kaydetti.   Şennur Erdoğan daha sonra Ali Çandır’a Anadolu Ajansı’nın 90’ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle bastırılan para ile almanak hediye etti.  

Detaylar...

ANFAŞ’tan Ali Çandır’a ziyaret
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki Fuarlar Sektör Meclisi Başkan Yardımcılığı’na seçilen ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, ANFAŞ Genel Müdürü Server Seçer ile birlikte Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti. Antalya’nın fuarcılık alanında iyi bir alt yapı oluşturduğunu ve büyük bir merkez haline geleceğini kaydeden Ali Çandır, bu anlamda Antalya Expo Center’ın iyi bir referans olduğunu söyledi. Bu yıl Antalya Expo Center’de ilki düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’nın büyük bir organizasyon olduğunu ve Türkiye’yi Antalya’da buluşturduğunu kaydeden Çandır, önümüzdeki yıllarda bu organizasyonun daha büyük katılımla gerçekleşeceğine inandığını kaydetti. ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Antalya Expo Center’da 2010 yılında 14 fuara ev sahipliği yaptıklarını, 2011 yılında hedeflerinin 18 fuar olduğunu söyledi. Bu yılki Otel Ekipmanları Fuarı’nın büyük ses getirdiğini kaydeden Çalık, Fresh Antalya ve Sağlık Fuarı HETEX’in markalaşma yolunda olduğunu belirtti. Çalık, “Antalya fuarları, fuarcılık alanında söz sahibi hale geldi. ANFAŞ olarak fuarlarımızı geliştirmek ve Antalya’ya yeni fuarlar kazandırmak için yoğun bir çaba sarf ediyoruz” dedi. ANFAŞ Genel Müdürü Server Seçer, bu yıl Antalya’nın iyi bir fuar sezonu geçirdiğini belirterek, İstanbul gibi illerde fuar organizasyonlarının azalırken Antalya’da arttığına dikkat çekti. Seçer, Antalya’nın fuarcılık alanında cazibe merkezi haline geldiğini söyledi.   

Detaylar...