Detaylar»
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
İstihdam Seferberliği 2019
Etkinlik Takvimi
Nisan Mayıs 2019
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 54.163.20.123
Şuan 13 kişi online
Bugün 431 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 99059
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haberler

Baykal: “Canlı Havyan Borsası Projesi desteklenmeli”
Sağladığı istihdam, ürettiği katma değerin yüksekliği ve küresel krizde diğer sektörlerle kıyaslandığında krizden en az etkilenme özelliği gibi nedenlerden ötürü; tarımın stratejik sektör olarak ele alınmasını vazgeçilemez bir zorunluluk olarak gördüklerini belirten Borsa Başkanı Çandır, bölgesel kalkınma ajansının kurulmasının hayati bir  gereklilik olduğunu da sözlerine ekledi.Yeni yönetim olarak öncelikli olarak ‘Canlı Hayvan ve Et Borsası’, ATB’nin kent merkezinden çıkarak üretici ile buluşacağı bir bölgeye gitmesi, ofis borsacılığından ürün borsacılığına geçmesi gerektiğini kaydeden Çandır, Döşemealtı Bölgesinde bulunan yaklaşık 75 dönümlük arazinin Antalya’ya Canlı Hayvan ve Et Borsası olarak kazandırılması için destek beklediklerini söyledi. Baykal; ‘Duyarlı olacağız’ Çandır, tüm siyasi partileri tarım komisyonları kurarak Borsa’da yapılan çalışmalara katılmaları çağrısında da bulundu. CHP’nin genel merkez bazında tarım sektörüne ilişkin önemli çalışmalar yaptığını ve bu çalışmaları en kısa sürede Antalya Ticaret Borsası ile paylaşmaları konusunda talimat vereceğini belirten CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İl Başkanı Ömer Melli’den de il teşkilatı olarak Borsa’nın bu talebine duyarlı olmalarını istedi. Projeler desteklenecek Canlı Hayvan ve Et Borsası konusunu en kısa sürede Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’a ileteceğini ifade eden CHP Genel Başkanı, bu projenin yaşama geçmesi için üzerine düşen görev ne ise onu yerine getirmekten tereddüt etmeyeceğini söyledi. Baykal, tarım ve hayvancılığın gelişmesi için bu ve benzeri projelerin desteklenmesinin önemine işaret ettiği konuşmasında süt sektöründe yaşanan sorunları Antalya Ticaret Borsası meclisi ve meslek komitesi üyeleri ile paylaştı.

Detaylar...

Arslan, Çandır’ı ziyaret etti
Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan Antalya Ticaret Borsası’na kutlama ziyareti yaptı   Ziyarette çiftçi bir ailenin çocuğu olduğunu belirten Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, “Ticaret borsalarını kendime yakın bulurum. Tarımın toplumların yaşam-gelişimini sürdürmede ne kadar önemli bir rol oynadığının farkındayım” dedi. Emniyet olarak Antalyalıların huzur ve güvenliği için yirmi dört saat  gayret sarf ettiklerini dile getiren Feyzullah Arslan, huzur kenti Antalya’da sağlanan bu ortamın korunması  ve gelişmesi için kent sakinlerinin verdiği desteğe teşekkür etti. ‘Sektörün önünü açacağız’ Antalya Emniyet Müdürlüğüne yaptıkları başarılı çalışmalar için teşekkür ederek sözlerine başlayan Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, polisimizin huzur ve güvenliğin sağlanması için yaptıkları özverili çalışmanın farkında olduklarını, ATB olarak üzerlerine düşen bir görev olursa yerine getirmekten kaçınmayacaklarını söyledi. Antalya Ticaret Borsası’nın kent ve ülke tarımının gelişmesine yönelik projeleri olduğunun altını çizen Çandır, “Hem geçmişten gelen projelerin takipçisi olacağız hem de tarım sektörünün ufkunu açacak yeni projelere imza atacağız” dedi. Ziyaretin sonunda Antalya Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan kendi yazmış olduğu  başından geçen komik anıları içeren  ´Gül, güldür, düşündür´ adlı kitabı Borsa Başkanı Ali Çandır’a hediye etti.

Detaylar...

Vasıfsız işçi olan vatandaşlar tarım sektörüne yönelsin’
Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Vuraloğlu, Antalya Ticaret Borsasına iade-i ziyarette bulundu. ATB Başkanı Çandır, vasıfsız vatandaşların tarım sektöründen para kazanabileceğini söyledi Başkan’dan bilgi aldı Başsavcı Vuraloğlu Antalya Ticaret Borsası’nın çalışmaları hakkında Başkan Ali Çandır’dan bilgi aldı. Başsavcı Osman Vuraloğlu’nun yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ATB Başkanı Ali Çandır, hakim ve savcıların çok kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. Adaleti sağlamanın omuzlara yüklediği sorumluluğu kavramaya çalışmanın bile kişiyi etkilediğini belirten Çandır, hakim ve savcılara başarılar diledi. ‘Tarım hak ettiği ilgiyi görmeli’ Tarım sektörüne ilişkin düşüncelerini de Başsavcı Vuraloğlu ile paylaşan ATB Başkanı, “Yüzde 90 katma değere sahip tarım sektörünün ‘stratejik sektör’ olarak hak ettiği ilgiyi görmesi gerekiyor. Ekonomik krizin kendisini  derinden hissettirdiği günümüzde vasıfsız işçi olan vatandaşlarımız tarımdan ekmek parası kazanabilirler” dedi.

Detaylar...

“Komisyoncuları sistemden çıkarırsanız, üretim süreci sekteye uğrar”
ATB Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan, komisyoncu esnafının sadece pazarlama yapan aracılar olmadığını; aynı zamanda üretim sürecindeki önemli aktörlerden biri olduğunu söyledi. FreshAntalya 2009 Fuarı’ndaki etkinliklerden biri olan “Yaş Meyve Sebze Tedarik Zincirinde İşbirliğinin Geliştirilmesi” başlıklı panele konuşmacı olarak katılan Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan, ATB’nin tedarik zincirinde bir işbirliği anlayışı geliştirmeye yönelik projesinin son derece olumlu bir girişim olduğunu belirtti; “Bu işbirliği bütün sektörde bir derlenip toparlanma yaratacaktır. Bazen birbirimizden haberimiz bile olmuyor. Komisyoncuların durumu buna bir örnektir. Zannediliyor ki komisyoncular pazarlama yapan aracılardır. Evet halciler pazarlama işini üstlenir ama gördükleri işlevler bununla sınırlı değil ki! Komisyoncu esnafı aynı zamanda gerek girdi temininde, gerekse faizsiz finansman desteği sağlamada sürekli üreticiyi destekliyor ve üretim sürecini dar zamanda ayakta tutan bir işlev de görüyor. Komisyoncu esnafını bu sistemden çekecek olursanız, üretim sürecinin nasıl etkileneceğini çok iyi hesaplamak lazım. Dolayısıyla, Hal Yasa Taslağı ile ilgili tartışmalarda daha dikkatli olmak gerekiyor. Hallerimiz, sistemin çok kritik bir noktasında hayati bir görev üstleniyor”.

Detaylar...

BAGEV’in yapıtaşları ATB’nin evsahipliğinde bir araya geldi
BAGEV kapsamındaki illerde bulunan oda ve borsa başkanları, ATB’nin ev sahipliği yaptığı bir yemekte buluştu.Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı kapsamındaki illerde bulunan ticaret borsaları ile ticaret odalarının başkanları, yemekli toplantıda bir araya geldi. Oda ve borsalardaki seçimlerin ardından bir tanışma toplantısı olarak düzenlenen toplantıda başkanlar bölge ekonomisi hakkında görüşlerini paylaşarak, sohbet ettiler. Resmi olarak Antalya, Burdur, Isparta illerini ekonomik bir platformda birleştiren vakıf, Afyonkarahisar ilini de fahri bir üye gibi değerlendiriyor. Ekonomi ve ticaret ilişkileri açısından organik bağları bulunan bu dört ilde, ortaklaşa bir gelecek vizyonu arayışından kaynaklanan BAGEV projesi, bölgesel kalkınma ajanslarının bir prototipi olarak da düşünülüyor. Oda ve borsaların yeni başkanları, çok sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen toplantının ardından, bazı somut projeler üzerinde çalışacakları başka toplantılarda tekrar buluşmak üzere, yemekten ayrıldı.

Detaylar...

BAGEV, FreshAntalya´da gövde gösterisi yaptı
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı BAGEV’in kapsamında kalan iller, Antalya Ticaret Borsası’nın öncülüğünde FreshAntalya’da ortaklaşa stand kurdu.Antalya, Burdur, Isparta ve BAGEV’in fahri üyesi sayılan Afyonkarahisar’ın dördüz standı, fuardaki en renkli standlardan biriydi. Her üç ilin kendine has ürünlerinin sergilendiği standın oluşturulmasında, Antalya Ticaret Borsası öncülük etti. BAGEV olarak ortaklaşa stand kurulmasına, bu illerdeki ticaret borsaları ve ticaret odaları da katkıda bulundu. Aynı zamanda vakfın başkanlığını da yürüten, ATB Başkanı Ali Çandır, vakfın ilgi alanı içinde kalan illerin pek çok konuda ortak çıkarları olduğunu; ortaklaşa yürütülen çalışmaların çok daha ileri boyutlara taşınacağına inandığını söyledi.

Detaylar...

"Her komisyoncu için bir ziraat mühendisi!"
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, hal komisyoncularının üretici ile pazar arasında sağlıklı ve işlerliği olan bir bağ kurabilmesi için, bünyelerinde birer ziraat mühendisi çalıştırmaları gerektiğini söyledi. FreshAntalya 2009 Fuarı kapsamında ATB öncülüğünde düzenlenen “Yaş Meyve Sebze Tedarik Zincirinde İşbirliğinin Geliştirilmesi” başlıklı panelde bir konuşma yapan Ali Çandır, yaş sebze ve meyve pazarında piyasa eğilimlerini artık tüketici tercihlerinin belirlediğini hatırlatarak; hangi çeşidin, hangi şartlarda yetiştirilirse ilgi göreceğini uzmanların değerlendirmesine bırakmak gerektiğini kaydetti. Ali Çandır, iç piyasanın en güçlü ve etkili aktörleri olarak toptancı hal komisyoncularının da bu tür bir uzman desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti; “Komisyoncuların beraberlerinde birer ziraat mühendisi çalıştırmaları artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu mühendisler, ürün hangi çeşittir; yetiştirilirken gerektiği gibi bakım görmüş müdür, anlayabilecektir. Dolayısıyla hem ürünün, piyasa eğilimleriyle örtüşüp örtüşmediğini değerlendirebilecek ve pazarlama sürecini kolaylaştıracaklardır; hem de sektörün bütün aktörleri için hayati önem taşıyan izlenebilirlik ve ilaç kalıntısı konularında hal esnafına rehberlik edeceklerdir. Bu konuyu Antalya Ticaret Borsası olarak en az tarım danışmanlığı müessesesi kadar önemsiyoruz”.

Detaylar...

"Tarım ve gıda sektörleri her zamankinden daha çok desteklenmelidir"
ATB Başkanı Ali Çandır, tarım ve gıda sektörlerinin önümüzdeki birkaç yıllık dönemde her zamankinden daha çok desteklenmesi gerektiğini söyledi. Ali Çandır, Mart ayında Antalya’da gerçekleştirilen FreshAntalya 2009 Fuarı’nın açılış töreninde yaptığı konuşmada, bütün sektörlerde daralma yaşanırken; bu iki sektörün, büyüme eğilimini arttıracak olan iki stratejik sektör olarak öne çıkacağını söyledi. Ali Çandır şöyle konuştu; “2009 yılı bütün dünya için ekonomik öngörülerin yeniden ele alındığı bir yıl olacak. Hatta bazı ülkelerde büyüme beklentileri, ekonomik hedefler ve kimi zaman ekonomik büyümeyle ilgili plan ve programlar revize edilecek. Bu süreç içinde tarım ve gıda sektörleri, krizin etkisindeki bütün ülkelerde benzer yaklaşımlarla değerlendiriliyor ve tarım ve gıda sektörleri, ulusal ekonomilerdeki büyüme eğilimini destekleyecek başlıca iki sektör olarak öne çıkıyor. Bu iki iş alanı, gelişme potansiyelini sürdürebilen; bu nedenle desteklenmesi gerektiğine inanılan iki sektördür. Dolayısıyla küresel krizin hüküm sürdüğü günümüz dünyasında Türkiye’nin de benzer bir yaklaşımla tarıma ve tarıma dayalı gıda sektörüne, belki her zamankinden daha çok önem vermesi ve daha çok desteklemesi gerekiyor”.

Detaylar...

Isparta´dan ATB´ye ziyaret
Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç,Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ile Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ramazan Nuri Dirik yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle Antalya Ticaret Borsasını ziyaret etti. Antalya Ticaret Borsası yeni yönetim kurulunu tebrik eden başkanlar özellikle BAGEV çerçevesinde yapılacak bölgesel işbirliği ve çalışma konusunda karşılıklı görüş alış-verişinde bulundu. ATB’yi ziyaret eden Oda ve Borsa temsilcilerinin de yeni seçimden çıktıklarını belirten Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Isparta Borsası ile Isparta ve Yalvaç TSO başkan ve yöneticilerine yeni dönemde başarılar diledi. BAGEV’de başkanlık görevini bir süredir yürüten Antalya Ticaret Borsası’nın Kalkınma Ajansının bölgemizde faaliyete geçmesi konusuna büyük önem verdiğini ifade eden ATB Başkanı Çandır,günümüzde havza bazında planlama ile bölgesel kalkınmanın tek çıkış olduğunun farkında olunması gerektiğini söyledi. Çandır, bu konuda lobi çalışmalarının bölgemizdeki tüm oda ve borsaların vereceği destekle Ankara nezdinde artarak süreceğini ve en kısa sürede “kalkınma ajansının” bölgemizde yaşama geçeceğine inandığını kaydetti. Yapılan ziyaretlerin ardından akşam Antalya Ticaret Borsası BAGEV’e üye oda ve borsa başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile tanışma ve kaynaşma yemeği düzenledi. Çok sayıda bölge oda ve borsa başkanı ile yönetim kurulu üyesinin katıldığı yemekte bir açıklama yapan Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır; “düzenlenen yemeğe sağlanan yüksek orandaki katılım için teşekkür ederek,bizler böyle elele verdiğimiz sürece Batı Akdeniz Bölgesi olarak altından kalkamayacağımız sorun yok.Yeter ki bu birlik ve beraberlik artarak sürsün” dedi.

Detaylar...

Sütçü, ATB yönetimine başarılar diledi
Vergi Dairesi olarak mükelleflerine en iyi hizmeti, optimum şartlarda sunmaya çaba sarf ettiklerini dile getiren Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, Antalya Ticaret Borsası ile kurdukları güzel iletişimin önümüzdeki süreçte gelişerek artacağını söyledi. Antalya’da bulunan sivil toplum kuruluşları ile periyodik toplantılar organize edip, düzenli olarak bir araya gelmek istediklerini ifade eden Sütçü, sorunları birinci ağızdan öğrenmek ve çözmek istediklerini söyledi. Vergi Dairesi Başkanı, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ise, yeni yönetim olarak aldıkları bayrağı daha yukarı taşımak için çaba sarf edeceklerini dile getirerek başladığı konuşmasında önümüzdeki süreçte gerçekleştirmeyi düşündükleri projelere ilişkin çalışmaların sürdüğünü, yerel seçim sürecinin ardından bunları kamuoyu ile paylaşmaya başlayacaklarını kaydetti.   Plaket verildi Antalya Ticaret Borsası olarak Vergi Dairesi ile ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiklerine işaret eden Çandır, “Önümüzdeki süreçte düzenleyecekleri çeşitli etkinliklerde üyelerimizle sizleri bir araya getirmek istiyoruz” dedi. ATB Yönetim Kurulu üyeleri Cüneyt Doğan ve Halil Bülbül’ün de hazır bulunduğu ziyaret, Mahmut Sütçü’nün günün anısına Borsa Başkanı´na verdiği plaketle sona erdi.

Detaylar...

Çandır, “Üniversite ile ilişkilerimizi güçlendireceğiz”
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe yeni göreve gelen Antalya Ticaret Borsası Yönetimini kutlamak amacıyla ziyarette bulundu   ‘Antalyalılarla kucaklaşacağız’ Ziyaret sırasında öncelikle yeni ATB yönetimine başarılar dileyen ve  Antalya Ticaret Borsası ile ilişkileri sıkılaştırmak istediklerini ifade eden Rektör Kurtcephe, bunun için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi. Akdeniz Üniversitesinin bu güne kadar istenilen ölçüde  kentle kucaklaşmasının sağlanamadığına işaret ederek sözlerini sürdüren Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, sırasıyla YÖK ve DPT’ye gidecek olan bazı projelerine onay çıkması halinde çok yakında Antalyalı ile üniversiteyi kucaklaştıracak mega projelere imza atacaklarını dile getirdi. Kurtcephe, “Üniversitemiz sivil toplum kuruluşları ve kentimizin hizmetindedir” diyerek sözlerini noktaladı. İşbirliği yapılacak Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yeni borsa yönetimi olarak yapılan bu nazik ziyaretin kendilerini sevindirdiğini ancak artacak işbirliği ile ortaya çıkacak projelerin kendilerini daha da mutlu edeceğini belirtti. Çandır, karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde ilişkilerin sağlıklı olarak gelişebileceğine işaret ederek, “Akdeniz Üniversitesi ile bir çok güzel projeye imza atacağımıza inanıyorum” dedi.   Zeytinlik hakkında bilgi verdi Borsa Başkanı, Rektör Kurtcephe’yi son günlerde kent gündemini işgal eden vakıf zeytinliği konusunda Borsa’nın duruşu ve projesi hakkında detaylı olarak bilgilendirdi. Ziyarette; ATB Başkanı Ali Çandır’ın yanı sıra, Başkan Vekili Recep Özkul ve yönetim kurulu üyesi Halil Bülbül’de hazır bulundu.

Detaylar...

FreshAntalya Danışma Kurulu toplandı
Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan FreshAntalya fuarının danışma kurulu toplantısı yapıldı. ATB Başkanı Ali Çandır, “Fuarı sadece mal alıp satılan bir organizasyon olarak görmemeliyiz” dedi   Katılım yüksek oldu 19-21 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan 3. FreshAntalya 2009 ‘Meyve, Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı’ Danışma Kurulu Toplantısı Antalya İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde yapıldı. Toplantıya Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, İl Genel Meclisi Başkanı Bilal Özgür, Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi, Antalya Toptancı Hal Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş, Antalya Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, ANFAŞ Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer ve Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer katıldı. 6 bin ziyaretçi bekleniyor Toplantıda söz alan ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, fuarla ilgili şu görüşlerini dile getirdi, “FreshAntalya fuarını sadece mal alıp-satılan bir organizasyon olarak değil, bilgi alış verişinin yapıldığı bir fuar olarak görmeliyiz. Tarımın önünün açılması için FreshAntalya’yı desteklemeliyiz”. 19-21 Mart 2009 tarihleri arasında Antalya Expo Center’de gerçekleşecek olan 3. FreshAntalya fuarına 17 ülkeden 122 firma katılım gösterecek. Çok sayıda yabancı firma, fuar kapsamında Türk firmalarla ikili görüşme yapacak. Fuarda seminer ve panel organizasyonları da gerçekleşecek. Fuarı bu yıl 6 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Detaylar...