DUYURULAR +Tümünü Gör
Detaylar»
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Kasım Aralık 2019
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 18.207.238.169
Şuan 29 kişi online
Bugün 377 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 110031
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haber Detayları

Adana Kebabı Antalya Yöresel Ürünler Fuarında Görücüye Çıkacak - 02.04.2010

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Şaban Baş, Türk Patent Enstitüsü´ne tescil ettirdikleri Adana Kebabı´yla Antalya´da yapılacak 1. Yöresel Ürünler Fuarı´na katılacaklarını söyledi.
ATO Başkanı Baş, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Adana Kebapçılar ve Lokantacılar Odası Başkanı Şefik Aslan ve ATO Adana Kebabı Denetleme Komisyonu Başkanı Vedat Bayraktar´ın da katılımıyla basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan ATO Başkanı Baş, Adana´nın her türlü değerinin korunması mantığından hareketle Adana kebabını tescil ettirdiklerini belirterek, bu sayade ilan edilen kriterlere yurt dışı ve yurt içinde kebabın aynı kalitede ve lezzette olmasını sağladıklarını söyledi.
 
Kentin ekonomik göstergelerinden sosyal ve kültürel alanda ön plana çıkaracak yeniliklerin ortaya konması gerçeğinden hareket ettiklerini belirten Baş, gelecek kuşaklara aslına uygun olarak taşınması için tescil ettirilen Adana Kebabı´nın belge ve logosunu bugüne kadar 200´e yakın işletmeye verdiklerini hatırlattı. Baş, Adana kebabının lezzetiyle daha geniş kitlelere ulaştırılabilmesi çalışmalarına yönelik 28 Nisan -1 Mayıs tarihleri arasında Antalya Ticaret Borsası tarafından 1. Yöresel Ürünler Fuarı´nda (YÖREX) tanıtımı yapacaklarını kaydetti.

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Adana Kebabı´nın tanıtımının, Türkiye´nin farklı yörelerinde ün kazanmış, üretildiği veya yetiştirildiği bölgenin bir takım özellikleri sayesinde ticari değer kazanan birçok ürünle birlikte tanıtımının yapılacağını dile getirdi.

Adana Kebabının fuarda kente özgü diğer ürünlerle birlikte yer alacağını ifade eden Çandır, kebabın özel bir sunumla ziyaretçilere tanıtılacağını bunun yanında kaynar, şalgam suyu, aşlama (meyan kökü) gibi içecekler, karakuş ve bici bici gibi tatlılar, içli köfte ve analı kızlı gibi özel yemeklerin de fuarda sergileneceğini aktardı.

28 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Antalya Expo Center´de düzenlenecek fuarın sadece ekonomik getiriler beklenen bir organizasyon olmadığına dikkat çeken Çandır, "Bu faydasının yanında çoğunluğunu küçük ölçekli işletmeler şeklinde gerçekleştirilen üretim merkezlerinde istihdam ve büyüme imkanları oluşturulması da bekleniyor." diye konuştu.