DUYURULAR +Tümünü Gör
Detaylar»
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Ağustos Eylül 2020
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 34.205.93.2
Şuan 6 kişi online
Bugün 128 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 128878
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haber Detayları

TOBB GENEL KURULU’NA ANTALYA DAMGASI - 24.05.2017


TOBB Genel Kurulu’na katılan Antalya Ticaret Borsası, 3 ton portakal suyu ikram ederken Antalya’ya has yöresel ürünlerin tanıtımını yaptı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 73’üncü Genel Kurulu’na Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan TOBB delegeleri Ata Sönmez, Ergin Civan, Hüseyin Simav, İbrahim Yılmaz katıldı.

3 TON PORTAKAL SUYU İKRAM EDİLDİ

TOBB Genel Kurulu’na katılan oda ve borsalar, TOBB hizmet binası bahçesinde illerinin yöresel ürünlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Antalya Ticaret Borsası da Antalya’nın yöresel ürünlerini tanıtırken, delege ve misafirlere tadım yaptırdı. 3 ton portakal suyunun ikram edildiği Genel Kurul’da yöresel turunç reçeli, zeytin ve zeytinyağı ikramında bulunuldu. Bu yıl 8’incisi 13-17 Eylül tarihinde yapılacak Yöresel Ürünler Fuarı’nın tanıtımını da yapan Antalya Ticaret Borsası’nın standı yoğun ilgi gördü.

DELEGELERE HİZMET ŞEREF BELGESİ

Yöresel ürünlerin tanıtımı sonrasında TOBB bünyesinde 10, 20, yılını dolduran delegelere hizmet şeref belgesi verildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde yapılan törene Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, milletve-eri ve TOBB delegeleri katıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Başbakan Binali Yıldırım’a tüm Türkiye’yi bir araya getiren Ekonomi Şuralarında, kabinesiyle birlikte saatler boyunca iş dünyasının sorunlarını dinlediği için teşekkür etti.

Hisarcıklıoğlu, ayrıca iş dünyasını yakından ilgilendiren birçok düzenleme meclisten geçerken, Türk özel sektörüne destek veren; Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ve Türk iş âleminin sorunlarının çözümüne yönelik çabalarından dolayı; Meclis’e, siyasi partilere, komisyon başkanlarına ve tüm milletve-erine teşekkürlerini iletti.

Oda ve Borsa mensuplarımızın gurur gününde bir araya geldiklerini ifade eden TOBB Başkanı, “Onların emekleri ve gayretleriyle, kurumsal hizmet kapasitemiz her yıl daha da gelişti. Odalarımız ve Borsalarımız reel sektörümüzün asli hizmet merkezleri haline geldi. Bu sayede memleketimiz daha çok yatırım, üretim, ihracat ve istihdam kazandı.

Tüm bunları el birliği, gönül birliği, akıl birliğiyle başardık. Bu camiaya ve ülkemiz ekonomisine büyük hizmetlerinden dolayı; delege olarak bu yıl 10 yıl ve 20 yılını dolduran arkadaşlarımıza, son seçimimizden bu yana ahirete intikal eden Oda ve Borsa Başkanlarımızın ailelerine ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Başkanlık yapmış olan Ali Coşkun Ağabeyimize fazlasıyla hak ettikleri “Hizmet Şeref Belgeleri ve Plaketleri”ni takdim edeceğiz. Bu kıymetli insanların emeklerini, her zaman minnet ve takdirle anacağız. Allah, bu ülke için emek veren, alın ve akıl teri döken herkesin başarılarını daim kılsın” diye konuştu.

Toplantının ev sahipliğini, Bakan Bülent Tüfenkci’yle birlikte yaptıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “Çalışkan, vizyon sahibi böyle bir bakanımız olduğu için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemiz iş ve yatırım ortamını iyileştiren, reel sektörümüzün rekabet gücünü artıran Başbakanımıza, Başbakan Yardımcılarımıza ve tüm bakanlarımıza da şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

“ÖRNEK MESLEK ÖRGÜTÜYÜZ”

Oda ve Borsa camiası olarak sadece günü kurtarmak, mevcutla yetinmek gibi bir anlayışta olmadıklarının altını çizen M. Rİfat Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Her alanda, yeni ve çok daha büyük hedeflere ulaşmak için gayret gösterdik. Çünkü bizler kadim Ahilik teşkilatımızın günümüzdeki temsilcisiyiz. Ecdadın bize bıraktığı bu kutlu mirasın hakkını vermek için uğraş veriyoruz. Sadece şikâyet etmek, sadece talep etmek bize yakışmaz. Sorunlar ve tespitlerle birlikte çözüm önerilerini hazırlıyor, siyasilerimize ve hükümetimize iletiyoruz. G20`den, Eurochambres’a, İslam Odası’ndan, Asya-Pasifik Odası’na kadar, tüm küresel platformlarda Türk iş dünyasının sesini duyuruyor, hakkını savunuyoruz.

Bugün, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, ülkemizin her köşesinden ve tüm sektörlerden, küçük-büyük, yerli-yabancı 1,5 milyon üyesiyle iş âleminin tamamını bir araya getiren en büyük meslek örgütüdür.
Gururla ifade etmek isterim ki biz aynı zamanda ülkemizde katılımcı demokrasinin yayılması açısından da örnek gösterilecek bir meslek örgütüyüz.

365 Oda ve Borsamızın her biri demokratik yapısı ve geleneğiyle, ülkemizin her yanında demokrasi kültürünün gelişmesine kök salmasına katkıda bulunuyor. Zira demokrasi demek, müzakere demektir. İşte her toplumsal kesimin, her farklı düşüncenin, her farklı anlayışın, kendisini temsil etme imkânı bulduğu en geniş tabanlı yapı burada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde.

Burada her meseleyi müzakereyle ele aldık, istişare ettik. Hazreti Mevlana diyor ki: Hepimiz aynı bütünün parçalarıyız ve ancak birlikte varız. İşte biz de birbirimizi dinledik, birbirimizi anladık, öteki diye bakmadık.
Farklılıklarımıza, farklı düşüncelere ve inançlara saygı gösterdik. Kimseye ayrım yapmadık.
Sonuçta ayrılık değil, birlik ve beraberlik hâkim oldu. Bu sayede Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iş dünyamızın en güçlü sesidir. Her gün halkımızın içinde, piyasaları en iyi bilen, ülkemizdeki sıkıntıları en yakından takip edenler işte buradaki iş dünyasıdır.

Bu camianın mensupları, yaşadıkları sıkıntılara rağmen, her sene daha çok iş, daha çok aş sağlıyor, milletimize daha çok umut veriyor. Yatırımı, üretimi, istihdamı, ihracatı işte bu salonda gördüğünüz insanlar ve temsil ettikleri kitle yapıyor. Müteşebbislerimizle, onların asli temsilcileri olan Oda ve Borsa Başkanlarımız, meclis üyelerimiz, yani bu salonu dolduran vefakâr ve cefakâr dostlarımla iftihar ediyorum.”

Türk özel sektörü olarak dün olduğu gibi yarın da, ülkeyi daha güçlü, daha zengin yapmak için üretmeye, emek vermeye devam edeceklerinin altını çizen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, elbirliğiyle Türkiye’yi dünyanın en büyük ekonomileri arasına sokacaklarını vurguladı.
 


Habere Ait Diğer Resimler