DUYURULAR +Tümünü Gör
Detaylar»
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Ocak Şubat 2020
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 34.226.244.70
Şuan 10 kişi online
Bugün 126 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 116470
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haber Detayları

Uluslararası Zeytin Konseyi Yüksek Lisans Bursu Hk - 24.04.2019

Sayın Üyemiz,

Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’nden Borsamıza gelen yazıda bildirildiği üzere, Ülkemizin Uluslararası Zeytin Konseyi`ne (UZK) üyeliği kapsamında yürütülen tüm çalışmalar, Delegasyon Başkanlığı ve ülke içi koordinasyon görevleri Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülmektedir.

2019 yılı eğitim ve teknik işbirliği programı kapsamında UZK tarafından İspanya`da yer alan Kordoba Üniversitesi tarafından çeşitli kurumların katkılarıyla "Zeytin Yetiştiriciliği ve Zeytinyağı Teknolojisi" alanında düzenlenen yüksek lisans programında kullanılmak üzere 4 öğrenciye bursu verilecektir. UZK, AB`nin tek bir taraf olarak temsil edildiği 16 üyeye sahip bir uluslararası örgüt olduğundan, bir üyeye ayrılacak azami burs kotası birdir. Bursun amacı; üye ülkelerde zeytin yetiştiriciliği ve zeytinyağı teknolojisi alanında yetkin uzmanların yetiştirilmesi, yapılacak araştırmaların teşvik edilmesi, teknoloji transferi ve tecrübelerin aktarımıdır.
Yüksek lisans programı iki yıl sürecek olup dersler 2019 yılının Eylül ayında başlayacaktır. Eğitim dili İspanyolcadır. Programın ikinci yılını tez aşaması oluşturmaktadır. Burs kapsamında kabul edilen adaylara aylık 860 Euro ödenecek, ayrıca tek sefere mahsus olmak üzere gidiş ve dönüş seyahat masrafları karşılanacaktır. Programa iki yıl boyunca tam zamanlı katılım elzem olup, bursun yönetimi hususunda UZK tarafından üniversitenin yetkilendirilmesi mümkündür. Kabul edilen adayların eğitimlerin başlangıcından önce sağlık sigortası yaptırmaları gereklidir.

Programa ilişkin detaylı bilgiler, başvuran adaylarda aranan koşullar, istenen belgeler, başvuru formu, programın ilkeleri ve adayların seçim kriterleri UZK tarafından delegasyon başkanlığımıza üç farklı belge kapsamında iletilmiş olup bu belgeler ilişikte sunulmaktadır. Bu kapsamda, başvuran adayların İspanyolca ve İngilizce yetkinliklerini belgelendirmeleri gerekmektedir. Adayların Ziraat Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Biyoloji, vb. bölümlerden mezun olmaları tercih sebebi olup, halihazırda zeytin sektöründe çalışıyor veya araştırma yapıyor olmaları gerekmektedir.

Başvuruların tamamlanabilmesi için adayın ilişikte yer alan başvuru formunu doldurarak, pasaport fotokopisi, not çizelgesi (transcript), diploma suretleri, özgeçmişi (CV), niyet mektubu, ilgili sertifikaları ve kurumu tarafından hazırlanacak bir resmi yazı ile birlikte en geç 24 Nisan 2019 tarihine kadar Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü’ne, m.hacilarli@ticaret.gov.tr ve y.karan@ticaret. gov.tr e-posta adreslerine iletmesi, ayrıca başvurunun http://www.masterolivicultura.org/index_es.html adresinden online olarak yapılması gerekmektedir.

Programa İlişkin Genel Bilgiler, Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler için tıklayınız.
Başvuru Formu için tıklayınız.
İlke ve Kriterler için tıklayınız.

Üyelerimize duyurulur…