Detaylar»
Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
İstihdam Seferberliği 2019
Etkinlik Takvimi
Nisan Mayıs 2019
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 18.234.88.196
Şuan 11 kişi online
Bugün 429 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 99133
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haberler

Bölge enflasyonu, son beş yıldaki ikinci en kötü değere ulaştı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ekim Ayı enflasyon rakamlarını üretici fiyatlarında %0.28, tüketici fiyatlarında ise %2.41 olarak açıkladı. 2009 yılının son iki ayına girerken TÜİK enflasyon rakamları, hem ulusal düzeyde hem de bölgemizde beklentilerin çok üzerinde gerçekleşmiştir. %1 civarında gelmesi beklenen bu enflasyon rakamlarına sepetteki ağırlığı yüksek olan Gıda, Konut, Giyim ve Ulaştırma harcama kalemleri neden olmuştur. Türkiye son yedi yılın 2. en yüksek Ekim enflasyonunu yaşarken Antalya, Burdur, Isparta illerinden oluşan Batı-Akdeniz Bölgesi (BAB) da %2.17 ile son beş yılın en yüksek 2. enflasyonunu yaşamıştır. Yılbaşından beri gerçekleşen enflasyona bakıldığında ise Türkiye’de %4.64, Batı-Akdeniz’de ise %5.81 olarak gerçekleşmiştir. Geçtiğimiz 10 aylık sürede Bölgemiz enflasyonu giderek Türkiye enflasyonundan ayrışmıştır. Nitekim bu ayrışma yıllık ve 10 aylık enflasyon rakamlarında kendisini göstermiştir. Bölge enflasyonu, ülke ortalamasından ayrışmaya devam ediyor Harcama kalemleri itibariyle bu ayrışmaya neden olan, en yüksek ve en düşük fiyat değişimlerine ilişkin gerçekleşmeler aşağıdaki tabloda verilmiştir. Bölgemizdeki ve Ülkemizdeki enflasyon gerçekleşmelerinin yılsonu tahminleri için 2008 Yılı son iki ayı dikkate alınırsa görülecektir ki, Türkiye için %0.40 ve Bölgemiz için ise %-0.40 olarak gerçekleşmişti. Önümüzdeki iki ayda bu düzeyde düşük fiyat artışları beklemek iyimser bir bekleyiş olacaktır ve kamu kaynaklı zam beklentileri de oldukça yüksektir. Diğer taraftan üretici fiyatlarındaki (ÜFE) artışlar ve gelecek dönem yükseliş beklentileri de, TÜFE üzerinde tetikleyici etkiler yaratacaktır. İlan edilen bu enflasyon oranlarından sonra Merkez Bankasının politika faiz kararlarında düşüş yönündeki bekleyişler de oldukça kırılmış durumdadır. Burada bir kez daha belirtmek gerekir ki politika faiz oranından duyarsızlaşmış tahvil-bono faizleri, tüketici ve piyasa kredilendirme faizleri oldukça şimdiye kadar yapımlı olan indirimler, daha sonra hızla yükseltilmek riskiyle karşı karşıya kalabilecektir. Halbuki beklentimiz; sürdürülebilir nitelikte ve iş hayatının rekabetçi ihtiyaçlarıyla uyumlu ve duyarlı politika faiz oranlarına sahip olmaktır.

Detaylar...

ATB Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Projesi için ziyaretler yapıyor
Antalya Ticaret Borsası (ATB), tıbbi ve aromatik bitkilerin toplanması sırasında doğaya zarar verilmemesi; verim ve kalite kaybının önlenmesi amacıyla başlattığı ‘Kekik, Defne ve Adaçayı Çeşitleri Hasat ve Hasat Sonrası İşlemler İçin Yenilikçi Model Araştırması ve Pilot Uygulaması Projesi’ için çalışmalara devam ediyor.Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kenan Turgut, Antalya Tarım İl Müdürlüğü Proje ve İstatistik Şube Müdürü Salih Toros ve Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nden Orman Yüksek Mühendisi Ahmet Kısa’dan oluşan ekip Manavgat, Gazipaşa ve Alanya Kaymakamlıkları’nı ziyaret etti. Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan ve Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu ile görüşen Antalya Ticaret Borsası Başkanı ve proje ekibi, kaymakamlıklardan proje için destek sözü alarak geri döndü. Toplantılara, Gazipaşa Orman İşletme Müdürü Mustafa Songür, Alanya Orman İşletme Müdürü Vedat Dikici, Alanya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Balıktay, Manavgat Orman İşletme Müdürü Ali Bahşi de katıldı. Antalya’nın tıbbi ve aromatik bitkilerin doğadan toplanması, üretilmesi ve baharat veya uçucu yağlar haline getirilerek işlenmesi konularında Türkiye’nin en önde gelen illeri arasında olduğunu kaydeden Ali Çandır, şunları söyledi:” Son yıllarda bu bitkilerin kültüre alınması konusunda bazı girişimler olmasına rağmen, halen büyük miktarlarda doğadan toplanmaktadır. Hasat ve hasat sonrası işlemlerde önemli uygulama hataları yapılıyor; verim ve kalitede büyük kayıplar meydana geliyor. İlçe başına 5-6 köy ile başlanacak olan projede, öncelikle bölgeler tespit edilecek ve tespit edilen bölgelerdeki köylülerin eğitimine başlanacak.”

Detaylar...

BAGEV, Bölgesel İstihdam Bürosu’nun izin belgesini aldı
Antalya Ticaret Borsası’nda düzenlenen olağan Meclis Toplantısı’na konuk olarak katılan İş-Kur Antalya Bölge Müdürü Fazlı Tamer Özükan,  Türkiye’de ilk kez BAGEV gibi bir sivil toplum kuruluşunun Bölgesel İstihdam Bürosu kurduğunu söyledi. Fazlı Tamer Özükan, ATB Meclis Toplantısı’nın ardından düzenlenen izin belgesi teslim töreninde işveren konumundaki girişimcilerin kendileriyle daha sıkı işbirliği yapmaları çağrısında bulundu, “BAGEV, bu girişimiyle örnek bir oluşum yarattı. Bu konudaki çabaları için Antalya Ticaret Borsası’nın da başkanlığını yürüten Sayın Ali Çandır’a teşekkür ediyorum. Bölgesel İstihdam Bürosu, Antalya dışında Isparta ve Burdur’da da işsizler için çeşitli imkanlar yaratacaktır. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”   İzin belgesini Fazlı Tamer Özükan’dan alan BAGEV Başkanı Ali Çandır da, Bölgesel İstihdam Bürosu’nun hayırlı olmasını diledi ve şunları söyledi, “Antalya Ticaret Borsası binasında bir yer tahsis ettiğimiz İstihdam Bürosu, sadece iş ve işçi bulmakla ilgilenmeyecek; aynı zamanda işsizlerin eğitilip meslek sahibi insanlar olmasını sağlayacaktır. Bunun dışında sanal ortamda bir istihdam portalı da oluşturuyoruz. Bölgemizdeki iş ve işgücü potansiyelini aynı platformda bir arada görüp daha etkin ve sağlıklı sonuçlar almayı, böylece bölgemizde işsizlik nedeniyle sıkıntı çeken insanlarımızın, çalışma imkanı bulmuş daha mutlu insanlar olmalarını hedefliyoruz. Sayın Fazlı Tamer Özükan’a bu süreçte bizlere verdikleri desteklerden ötürü b.ir kez daha teşekkür ederim.”  

Detaylar...

Hepimiz bu vatan için üretmeliyiz
ANKARA - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Hepimiz bu aziz vatan için bütün benliğimizle çalışmaya ve üretmeye devam etmeliyiz" dedi. Cumhuriyet´in 86. kuruluş yıl dönümü nedeniyle yayımlandığı mesajda Hisarcıklıoğlu, Büyük Atatürk´ün Türk milletine armağan ettiği Cumhuriyetin 86. yılının bugün coşku, mutluluk ve umutla kutlandığını kaydetti. Aziz Atatürk´ün gösterdiği hedefe varmak için, özel sektör olarak ekonomiye katkıları, istihdam sağlamadaki sorumluluklarını yerine getirmede çaba gösterdiklerini ve göstermeye de devam edeceklerini belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Ülkemizin aydınlık geleceği için, yarınların sorumluluğunu taşıyan ve karşılarına çıkabilecek her sorunun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak, hepimiz bu aziz vatan için bütün benliğimizle çalışmaya ve üretmeye devam etmeliyiz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, (Muasır medeniyet seviyesine) ulaşmayı amaçlarken, çağdaşlaşmayı ve tüm kurum ve kurallarımızla birlikte bir zihniyet devrimi gerçekleştirmemizi hedeflemişti. O, çizdiği aydınlık yolda, fertlerin bütün varlıklarıyla yurdunun ve milletinin hizmetinde bulunmayı, refahı ve mutluluğu yakalayabilme şuur ve inancını vermiş, insani değerleri yitirmeden, şerefle yaşayabilmeyi öğretmiştir." Hisarcıklıoğlu, Türk özel sektörü adına, Cumhuriyet Bayramı´nın ulu önder Atatürk´ün gösterdiği hedefe ulaşma azmini ve çabasını, Türkiye´nin aydınlık geleceği için kendisine şiar edinmiş Türk Milletine, kutlu olması, ülkeye ve ulusa mutluluk ve başarılar getirmesi dileğinde bulundu.

Detaylar...

Ali Çandır: “Cumhuriyet birlik ve beraberlik duygularıyla kuruldu!”
Ali Çandır, Türkiye Cumhuriyeti’nin 86’ncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Cumhuriyet’in ulus olarak birlikte hareket ederek kurulduğunu söyledi, “Son derece olumsuz koşullar altında Türk Milleti’nin birbirine inanarak, birbirine güvenerek ve el ele vererek oluşturduğu Türkiye Cumhuriyeti’nde; bizler için ve geleceğimizin teminatı çocuklarımız için benzeri olmayan bir değer yaratılmıştır. Bu değerin anlamını çok iyi bilen yurttaşlar olarak, öncelikle o günlerde muazzam fedakarlıklar yapan; komşusu, hemşerisi ve yurttaşları için her şeyini feda edebilen aziz şehitlerimizi;  Cumhuriyetimizin kuruluşunda mücadele etmiş gazilerimizi ve mücadeleden başı dik, alnı açık olarak çıkmış ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ile mücadele arkadaşlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz. Bugün de her zaman olduğu gibi, birlik ve beraberliğe ihtiyaç vardır. O aziz nesillerden bayrağı devralan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak birlik ve beraberliğe olan inancımızı attığımız her adımda canlı tutmak zorundayız. Birlikte hareket ederek üstesinden gelemeyeceğimiz sıkıntı zorluk yoktur. Biz bu mirası, atalarımızdan aldık; çocuklarımıza bırakacağız. Nice 29 Ekimlere diyor; bütün Antalyalıların ve Türk Milleti’nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kalpten duygularla kutluyorum.”  

Detaylar...

ATB’den Hakan Çırak’a teşekkür plaketi
Antalya Ticaret Borsası’nda 9 yıl boyunca basın danışmanlığı görevini yürüten ve kısa süre önce bu görevden ayrılan Hakan Çırak’a Borsa’ya verdiği hizmetler için teşekkür plaketi verildi.ATB Basın danışmanlığı görevini uzun süre yürüten Hakan Çırak´a plaketi, konuk olarak katıldığı Borsa Meclis Toplantısı’nın ardından Borsa Başkanı Ali Çandır ve Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan tarafından verildi. Plaketini aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Hakan Çırak, Borsa’da çalışmanın büyük bir zevk olduğunu söyledi ve gönlünün hep Ticaret Borsası ile birlikte olduğunu kaydetti.

Detaylar...

Vakıf Zeytinliği ihalesi onaylandı
Ali Çandır, geçen hafta Vakıflar Bölge Müdürlüğü´nde yapılan ihalede, aylık 43 bin 500 TL bedelle 2800 dönüm arazi üzerinde bulunan Vakıf Zeytinliği’nin 20 yıllık işletme hakkını, ATB´nin aldığını hatırlattı ve ihalenin onaylandığını belirtti. Ali Çandır, Zeytinlik ile ilgili yeni bir proje hazırlayacaklarını bildirdi, “Antalya´da Vakıf Çiftliği ya da Vakıf Zeytinliği olarak bilinen Muratpaşa Vakıf Çiftliği´ni Antalyalılara açacağız. Vakıf Çiftliği ihalesi onaylandı. İdari yapı olarak da Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi, Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği, Antalya Güç Birliği Holding, Antalya Fuarcılık ve Yatırım A. Ş. gibi kurum ve firmalarla ortaklık kurmayı amaçlıyoruz. Mimarlar Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Kent Konseyi ve başka sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle de görüşüp önerilerini alacağız. Bu önerileri de değerlendirdikten sonra yeni bir proje hazırlayacağız. Antalyalıların her türlü hassasiyetini dikkate alıp, Zeytinlik ile ilgili birlikte karar vereceğiz.´´

Detaylar...

Sektör, yeni mezun ziraat mühendisinden ne bekler?
Kampüsten İşe Projesi’nde forum topantıları başladı Antalya Ticaret Borsası Gençlik Grubu’nun yürüttüğü “Kampüsten İşe Projesi“ kapsamında planlanan üç forum toplantısından ilki gerçekleştirildi., Akdeniz Üniversitesi Kampüsü Olbia Çarşısı Sinema Salonu’nda gerçekleşen toplantıya, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hamide Gübbük, Proje Sorumlusu öğrenci Ersin Arslan, ziraat sektöründe örtüaltı sebzecilik alanında faaliyet gösteren mühendisler ve firma temsilcileri katıldı. Proje Sorumlusu Ersin Arslan’ın Kampüsten İşe Projesi hakkında bilgi verdiği konuşmasının ardından konuşmacılar uzmanlıkları çerçevesinden bakarak, sektörün yeni mezun ziraat mühendislerinden beklentilerini anlattılar. Başka bir toplantı için Antalya’da bulunan TRT 1 Koordinatör Yardımcısı Selim Peksarı da izleyici olarak toplantıya katıldı. Kendisi de Yüksek Ziraat Mühendisi olan Selim Peksarı, yıllarca Bu Toprağın Sesi programının yapımcılığını üstlenmiş; Türk Tarım sektörünün yakından tanıdığı bir isim olmuştu. Proje içinde düzenlenecek olan diğer iki toplantıdan birinde meyvecilik sektöründen, diğerinde de çiçek sektöründen konuşmacılar yer alacak. Projenin sonraki aşamalarında başvuran öğrenciler arasından seçilecek olan 30 öğrenci özel bir staj programı çerçevesinde staj yapacaklar. Projenin bundan sonraki benzer çalışmalara model olması planlanıyor.

Detaylar...

ATB, Vakıf Zeytinliği´ne sahip çıktı!
Üç firmanın katıldığı ihale sonucunda, aylık 43 bin 500 Lira ile en iyi teklifi veren Antalya Ticaret Borsası, Vakıf Zeytinliği´nin işletmesini 20 yıllığına almış oldu.İhaleyi kazandıkları için çok sevinçli olduklarını söyleyen ATB Başkanı Ali Çandır, sonucun Antalyalılara hayırlı olmasını diledi, "Ticaret Borsası olarak ihale sürecinde üzerimize düşen neyse yerine getirdik. Bundan sonrasında sivil toplum kuruluşları, kamu kuruluşları ve Antalyalılarla da birlikte Vakıf Zeytinliği gibi bir kentsel varlığın, nasıl daha çok değer kazanacağı konusunda çalışıp, sorumluluk almaya devam edeceğiz. Zeytinpark Projesi adıyla hazırladığımız planda, ne yapmak istediğimizi kamuoyuyla daha önce paylaşmıştık. Bütün amacımız, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarının ortaklığında mülkiyeti her zaman Antalyalılarda kalacak bir oluşum yaratmak; Vakıf Zeytinliği´nin Antalyalıların bir zenginliği olarak kalmasını sağlamaktır. Sonuçtan büyük mutluluk duyuyoruz. Antalyamıza, Antalyalılara hayırlı, uğurlu olsun."

Detaylar...

Hisarcıklıoğlu’nun Büyük Başarısı; Avrupa İş Dünyasının 1’inci Başkan Yardımcısı Oldu
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 19 milyon işletmeyi ve 22 trilyon dolarlık ekonomiyi temsil eden Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) seçimlerinde Başkanlık Divanı’na ve 1’inci Başkan Yardımcılığı’na seçildi. Eurochambres tarihinde ilk kez ‘AB üyesi olmayan bir ülkenin temsilcisi’ bu koltuğa oturacak. Türkiye’de yaklaşık 1.3 milyon işletmeyi temsil eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Avrupa’daki 2 bin Oda, 19 milyon işletme ve 22 trilyon dolarlık bir ekonomiyi temsil eden Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin (Eurochambres) Başkanlık Divanına ve 1’inci Başkan Yardımcılığına seçildi. 2001’de TOBB Başkanı olduğu andan itibaren Eurochambres’ın zirvesine çıkmak için çalışmaya başlayan ve önceki gün sonuçlanan seçimden önce 22 ülkeyi kapsayan propaganda çalışması başlatan Hisarcıklıoğlu Eurochambres tarihinde ilk kez ‘AB üyesi olmayan bir ülkenin temsilcisi’ olarak bu koltuklara oturacak. Hisarcıklıoğlu, “Yönetim Kurulunda 6 yıldır varız ama başkanlık divanı ve başkan yardımcılığı mümkün olmuyordu. Bunun için çok çalıştık, Yunanistan, Güney Kıbrıs, Avusturya, Fransa ve Almanya’yı ikna ettik. Eurochambres’da mevzuat değişti ve ilk kez AB üyesi olmayan bir ülkeden bu koltuğa bir işadamı oturuyor. Bu başarı tabii ki ülkemizin başarısıdır. Kayserililere has bazı özelliklerimiz de tabii ki etkili olmuştur” dedi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 45 ülkenin ulusal odalar birliklerinin üye olduğu Eurochambres seçimlerinde oy kullanan 40 ülkeden 35’ini desteğiyle kullanılan 88 oyun 76’sını almayı başardı. Hisarcıklıoğlu, “İlk turda 1’inci Başkan Yardımcısı olmak için 61 oy gerekliydi. Bunu aştık. Bize oy vermeyenler sadece rekabetten dolayı veremediler. Çünkü AB üyesi olmayan 5 ülke de kendi adaylarını Başkan Yardımcısı yapmak istediler. Aslında üç tane başkan yardımcısı seçilecekti, iki tane seçilebildi. Çünkü üçüncüsü için yeterli oy da çıkmadı. İkinci Başkan Yardımcısı 56 oy alan Lüksemburg oldu” dedi. Hisarcıklıoğlu, Eurochambres’ın Başkanlık Divanı ve Başkan Yardımcılığı konumunun Türkiye için çok önemli olduğunu belirterek, “Bir kere Avrupa Birliği’nin ekonomi politikalarının konuşulduğu yer burası. Şimdi bu nokta da biz de varız. Hem Türk işadamları hem de ülkemiz adına görüşlerimizi dile getireceğiz” dedi. Hisarcıklıoğlu, seçim sürecinde nasıl çalıştıklarını da şöyle özetledi: “Seçim sürecinde 22 ülkeye gidip, ilgili başkanlarla görüşmüşüm. Bazen başbakanlarla, devlet başkanlarıyla da görüştüm. 1 günde 4 ülke ziyaret ettiğim de oldu. Her gittiğimiz yerde Türk işadamlarımızla da buluştuk ve sorunlarını dinledik.” TOBB Başkanı, Eurochambres seçimlerinde Türk Dışişleri Bakanlığı’nın da tam desteğini gördüğünü belirterek, “Her gittiğim yerde büyükelçilerimizin de seçim sürecinde görüşmeler yaptığını söylediler. Bu da çok önemli. Tüm Dışişleri camiamıza şükran borçluyum” diye konuştu. Yeni Eurochambres Başkanı Barberis Türkiye’yi seviyor TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Eurochambres’ta başkanlığa seçilen Torinolu eski FIAT CEO’su Alessandro Barberis ile de çok iyi dost olduklarını söyledi ve “Kendisi zaten Fiat’taki görevi döneminde Türkiye’yi yakından tanımış sevmiş bir işadamı. Bu da bizim için büyük avantaj olacak” dedi. Eurochambres üyesi 19 milyon işletme 120 milyon kişiye istihdam sağlıyor * Eurochambres 1958’de kuruldu. 27’si AB üyesi 45 ülkeden 2 bin yerel odayı tek çatı altında topluyor. * Türkiye birliğe 1963’te üye oldu. * Üye odalar bünyesinde yüzde 90’ı KOBİ olmak üzere 19 milyon civarında işletme bulunuyor. * Eurochambres üyeleri 120 milyon kişiye istihdam sağlıyor. * Birlik, 22 trilyon dolarlık ekonomik büyüklüğü temsil ediyor ve bu rakam dünya ekonomisinin yüzde 37’si anlamına geliyor. * Birliğin Başkanlık Divanı; Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, İngiltere, Polonya, Türkiye, Macaristan, Lüksemburg ve Avusturya’dan oluşuyor. Başkanlık Divanı ana politika ve stratejilerin belirlendiği organ.  

Detaylar...

Hollanda´ya EXPO çıkartması!
Dünya’nın en büyük kesme çiçek fuarı olan Horti Fair’e Türkiye damgasını vurdu. 160 ülkeden firmanın katıldığı fuarda Antalya standı ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Geçen yılın altın madalyalı Antalya standında bu sene, başta Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır  ve Antalya İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi olmak üzere Türkiye’nin Hollanda Deventer Başkonsolosu Nihat Erşen ve Rotterdam Başkonsolosu Esen Altuğ konuklarla yakından ilgilendi. Fuarın 2. gününde düzenlenen tanıtıma yönelik kokteyle 20 ülkenin temsilcilerinden oluşan 130 kişilik seçkin bir davetli topluluğu katıldı. Antalya standında verilen kokteyl, fuar alanında stantlarda verilen ilk ve tek kokteyl olma özelliğini de taşıdı. Fuar merkezinde, Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın desteği ile alınan 80 metrekarelik bir alanda temsil edilen Antalya standında bir konuşma yapan Antalya Kesme Çiçek İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu “ Antalya dolayısıyla Türkiye fuarın en çok dikkat çeken stantları arasında yer alıyor. Bu yılki fuar bizim için çok daha önem taşıyor, çünkü 2016 yılında Antalya’da EXPO fuarına ev sahipliği yapacağız. Antalya EXPO 2016’da 8 milyon ziyaretçi ve 1.5 milyar dolar gelir hedefliyoruz, fuar sonrasında hazırlanan botanik bahçeleri ile Antalya cazibe merkezi olmayı sürdürecek ” dedi.

Detaylar...

BAGEV, Özel İstihdam Bürosu’nu görüştü
Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Toplantısı, Antalya Ticaret Borsası’nda yapıldı. Toplantıya; Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çetin Budak, KOSGEB Bölge Başkanı Kemal Bildiş, Isparta TB Başkanı Ahmet Adar, Isparta TSO Başkanlık Danışmanı Doç. Dr. Murat Okçu, Burdur Ticaret Borsası İkinci Başkanı Ali Damarcan, Burdur TSO Başkan Yardımcısı Ali Gür, Kumluca TB Başkanı Fatih Durdaş, Kumluca TSO Başkan Yardımcısı Süleyman Akıskalı, Manavgat TSO Genel Sekreteri Yaşar Sarı, Dinar TSO Başkanı Mehmet Yüksel, Bucak TSO Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Koyuncu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal ve BAGEV kapsamındaki il ve ilçelerdeki oda ve borsa genel sekreterleri katıldı.BAGEV’in Başkanlığını da yürüten Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, gerçekleşen faaliyetler hakkında yönetim kurulunu bilgilendirirken; toplantının ana gündem konusu BAGEV Özel İstihdam Bürosu oldu. İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanı Reşat Güney, Özel İstihdam Bürosu’nun amaç ve hedefleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi. BAGEV olarak bir ilki başardıklarını ve ilk defa bölgesel anlamda bir istihdam bürosu kurduklarını ifade eden Güney, İstihdam Bürosunun amacını, “Bölgedeki işsizlik problemini en aza indirecek; sektörlerle işgören birlikteliğini sağlayacak; bölgenin ihtiyacı olan nitelikli personel açığını kapatacak istihdam politikaları üretmek ve hayata geçirmektir” şeklinde açıkladı.

Detaylar...