Mobil uygulama için seçim yapınız.
  Android Ios  
ENDEKSLER
ATB 100. Yıl Belgeseli
  pdf video  
TÜRİB
Etkinlik Takvimi
Haziran Temmuz 2022
pzt. sa. çr. prş. cm. cmt. pz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Ziyaretçilerimiz
IP Numaranız : 172.70.38.136
Şuan 14 kişi online
Bugün 1067 kişi ziyaret etti.
Toplam Gösterim: 181912
Ankete Katıl
Borsamız organizasyonlarını hangi kanallardan takip ediyorsunuz?
Anket sonuçları için tıklayın    

Haberler

"Her komisyoncu için bir ziraat mühendisi!"
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, hal komisyoncularının üretici ile pazar arasında sağlıklı ve işlerliği olan bir bağ kurabilmesi için, bünyelerinde birer ziraat mühendisi çalıştırmaları gerektiğini söyledi. FreshAntalya 2009 Fuarı kapsamında ATB öncülüğünde düzenlenen “Yaş Meyve Sebze Tedarik Zincirinde İşbirliğinin Geliştirilmesi” başlıklı panelde bir konuşma yapan Ali Çandır, yaş sebze ve meyve pazarında piyasa eğilimlerini artık tüketici tercihlerinin belirlediğini hatırlatarak; hangi çeşidin, hangi şartlarda yetiştirilirse ilgi göreceğini uzmanların değerlendirmesine bırakmak gerektiğini kaydetti. Ali Çandır, iç piyasanın en güçlü ve etkili aktörleri olarak toptancı hal komisyoncularının da bu tür bir uzman desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti; “Komisyoncuların beraberlerinde birer ziraat mühendisi çalıştırmaları artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu mühendisler, ürün hangi çeşittir; yetiştirilirken gerektiği gibi bakım görmüş müdür, anlayabilecektir. Dolayısıyla hem ürünün, piyasa eğilimleriyle örtüşüp örtüşmediğini değerlendirebilecek ve pazarlama sürecini kolaylaştıracaklardır; hem de sektörün bütün aktörleri için hayati önem taşıyan izlenebilirlik ve ilaç kalıntısı konularında hal esnafına rehberlik edeceklerdir. Bu konuyu Antalya Ticaret Borsası olarak en az tarım danışmanlığı müessesesi kadar önemsiyoruz”.

Detaylar...

SGK İl Müdürü Selim Erol, Borsa’yı ziyaret etti
Antalya Ticaret Borsası yeni yönetimini kutlamaya yönelik ziyaretler sürüyor. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Selim Erol Antalya Ticaret Borsası’nı ziyaret etti   Antalya’da yaklaşık bir yıl önce göreve başladığını ifade eden SGK İl Müdürü Erol, geçen süreç içinde birleşen üç sosyal güvenlik kurumunun en iyi şekilde işlemesi için kurum olarak özverili bir çalışmanın içinde olduklarını söyledi. Selim Erol yaptıkları çalışmalar kadar, kurumun dışarıdan nasıl gözüktüğünün de kendileri için önemli olduğunu belirterek, gerek hizmet kalitesini ve gerekse kurumun imajını her geçen gün yükseltme gayreti içinde olduklarını belirtti. Erol, Antalya Ticaret Borsası’nın faaliyetlerini önceki dönemde olduğu gibi yeni yönetim döneminde de takip ettiklerini sözlerine ekledi.   Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ise, SGK’nın büyük bir dönüşüme imza attığına işaret ederek başladığı konuşmasında, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun çizdiği olumlu profilin göz ardı edilemeyeceğini kaydetti. Çağdaş yönetişimin bir gereği olan şeffaflık ilkesinin ışığında  Borsa’nın ‘yol haritasını’ Antalyalılarla paylaşacaklarının altını çizen Çandır, ”Bir çok güzel projeyi yaşama geçirmeyi hedefliyoruz. Açıklama için zamanlamayı da önemli bulduğumuzu söylemeliyim. Seçim döneminin bu yoğun gündeminin bitmesinin ardından heybemizdeki projeleri; hangi kaynaklarla, ne zaman, ve nasıl yaşama geçireceğimizi insanlarımızla paylaşacağız” dedi.    Ziyaret sırasında Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ın yanı sıra Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Doğan, Halil Bülbül ve Genel Sekreter Ahmet Erol Köksalan da hazır bulundu.

Detaylar...

Defterdar Mat destek sözü verdi
Defterdar Hidayet Mat ve yardımcıları Cengiz Zayim ile Mevlüt Özdemir Antalya Ticaret Borsası yönetimini ziyaret etti Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Defterdar Hidayet Mat’tan ‘Tarıma Dayalı İhtisaslaşmış Organize Sanayi Bölgesi’ konusunda destek istedi. Çandır, “kentin turizm sektörü ile birlikte öne çıkan, katma değeri sanayi ürünlerine göre oldukça yüksek ve lokomotif sektör durumundaki tarımın, çağımızın gereksinimlerini yakalaması ve küresel rekabetçi ortamdan kazançlı çıkabilmesi için Tarıma Dayalı İhtisaslaşmış Organize Sanayi Bölgelerinin oluşturulması gerekiyor. Bunun için de Antalya Defterdarlığı’ndan yer tahsisi noktasında destek bekliyoruz” dedi. ‘Üreticilere yakın olmak istiyoruz’ Borsa tarafından yapılan girişimlerin kısa sürede sonuca ulaşmasını temenni ettiklerine işaret eden ATB Başkanı, “Antalya Ticaret Borsası hizmet binasının kent içinden, üretici ve tüccarlarımıza yakın alanlara çıkarılması konusunda da çalışma yürütüyoruz. Bu konuda da Antalya Defterdarlığı’ndan yardım talebinde bulunuyoruz” dedi. Antalya Defterdarı Hidayet Mat ise, “Bu kentte kim taş üstüne taş  koyuyorsa, ona destek olmak benim birinci vazifemdir” dedi. ‘Üzerimize düşeni yaparız’ Mat konuşmasının devamında, 2B ile ilgili çıkan yasanın sonuca ulaşmasının ardından Tarıma Dayalı İhtisaslaşmış Organize Sanayi Bölgeleri için Defterdarlık olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade etti. Antalya Defterdarı Hidayet Mat, daha küçük ölçekte alana ihtiyaç duyulan hizmet binası ve seans salonlarının yapımı için lazım olan arazi hakkında, gerek kiralama ve gerekse satın alma yoluyla üstlerine düşeni yapmaktan geri durmayacaklarını ifade etti. Ziyaret sırasında ATB Yönetim Kurulu Başkan Vekili  Recep Özkul, Muhasip Üye Cüneyt Doğan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Ruhi Alpagot, Ata Sönmez ve Borsa Genel Sekreteri Ali Erol Köksalan hazır bulundu.

Detaylar...

FreshAntalya Danışma Kurulu toplandı
Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan FreshAntalya fuarının danışma kurulu toplantısı yapıldı. ATB Başkanı Ali Çandır, “Fuarı sadece mal alıp satılan bir organizasyon olarak görmemeliyiz” dedi   Katılım yüksek oldu 19-21 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan 3. FreshAntalya 2009 ‘Meyve, Sebze, Lojistik ve Teknolojileri Fuarı’ Danışma Kurulu Toplantısı Antalya İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nde yapıldı. Toplantıya Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, İl Genel Meclisi Başkanı Bilal Özgür, Tarım İl Müdürü Bedrullah Erçin, İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Fisun Evrensevdi, Antalya Toptancı Hal Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş, Antalya Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, ANFAŞ Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Server Seçer ve Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer katıldı. 6 bin ziyaretçi bekleniyor Toplantıda söz alan ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, fuarla ilgili şu görüşlerini dile getirdi, “FreshAntalya fuarını sadece mal alıp-satılan bir organizasyon olarak değil, bilgi alış verişinin yapıldığı bir fuar olarak görmeliyiz. Tarımın önünün açılması için FreshAntalya’yı desteklemeliyiz”. 19-21 Mart 2009 tarihleri arasında Antalya Expo Center’de gerçekleşecek olan 3. FreshAntalya fuarına 17 ülkeden 122 firma katılım gösterecek. Çok sayıda yabancı firma, fuar kapsamında Türk firmalarla ikili görüşme yapacak. Fuarda seminer ve panel organizasyonları da gerçekleşecek. Fuarı bu yıl 6 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Detaylar...

Vakıf Zeytinliği’nin takipçisi olacağız
Kamuoyunu yakından ilgilendiren Vakıf Zeytinliği’nin ihalesi sözleşmedeki 3. madde nedeniyle iptal oldu.Antalya Ticaret Borsası’nın Vakıf Zeytinliği’nin yakın takipçisi olacağını belirten ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır şu açıklamayı yaptı, “Vakıf Zeytinliği’nin doğal sit alanı özelliği korunarak, geliştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla bu alanın ihalesinin ilan edildiği ilk günden itibaren ihaleye ilgi duyan ve konunun takipçisi olan Antalya Ticaret Borsası, ihaleyi alması durumunda alanda yapacağı çalışmaları ortaya koyan projeyi hazırlamış ve bu projeyi basınımız aracılığıyla halkımızla paylaşmıştı. İhalenin son anda iptal edilmesinin ardından Antalya Ticaret Borsası’nın Vakıf Zeytinliği’ne olan ilgisi ve talebi halen sürmektedir. ATB olarak; oluşturulacak bir konsorsiyum çerçevesinde Vakıf Zeytinliği’nin kente kazandırılması çalışmalarında gösterdiğimiz öncü rolü bundan sonra da sürdüreceğimizin ilgililer ve kamuoyu tarafından bilinmesini önemsiyoruz. Gelecekte yapılacak ihalenin her koşulda takipçisi ve taliplisi olmaya; kurum olarak kentimiz adına ve şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hiçbir kişisel çıkar gütmeden devam edeceğiz. Bu konuda hiç kimsenin şüphe duymaması gerektiğinin altını bu vesileyle bir kez daha çiziyor; bizlere sonsuz destek veren meclisimiz, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları, basınımız ve Antalya halkına teşekkür ediyoruz”.

Detaylar...

Sütçü, ATB yönetimine başarılar diledi
Vergi Dairesi olarak mükelleflerine en iyi hizmeti, optimum şartlarda sunmaya çaba sarf ettiklerini dile getiren Vergi Dairesi Başkanı Mahmut Sütçü, Antalya Ticaret Borsası ile kurdukları güzel iletişimin önümüzdeki süreçte gelişerek artacağını söyledi. Antalya’da bulunan sivil toplum kuruluşları ile periyodik toplantılar organize edip, düzenli olarak bir araya gelmek istediklerini ifade eden Sütçü, sorunları birinci ağızdan öğrenmek ve çözmek istediklerini söyledi. Vergi Dairesi Başkanı, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ise, yeni yönetim olarak aldıkları bayrağı daha yukarı taşımak için çaba sarf edeceklerini dile getirerek başladığı konuşmasında önümüzdeki süreçte gerçekleştirmeyi düşündükleri projelere ilişkin çalışmaların sürdüğünü, yerel seçim sürecinin ardından bunları kamuoyu ile paylaşmaya başlayacaklarını kaydetti.   Plaket verildi Antalya Ticaret Borsası olarak Vergi Dairesi ile ilişkilerin geliştirilmesine büyük önem verdiklerine işaret eden Çandır, “Önümüzdeki süreçte düzenleyecekleri çeşitli etkinliklerde üyelerimizle sizleri bir araya getirmek istiyoruz” dedi. ATB Yönetim Kurulu üyeleri Cüneyt Doğan ve Halil Bülbül’ün de hazır bulunduğu ziyaret, Mahmut Sütçü’nün günün anısına Borsa Başkanı´na verdiği plaketle sona erdi.

Detaylar...

Çandır, “Üniversite ile ilişkilerimizi güçlendireceğiz”
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe yeni göreve gelen Antalya Ticaret Borsası Yönetimini kutlamak amacıyla ziyarette bulundu   ‘Antalyalılarla kucaklaşacağız’ Ziyaret sırasında öncelikle yeni ATB yönetimine başarılar dileyen ve  Antalya Ticaret Borsası ile ilişkileri sıkılaştırmak istediklerini ifade eden Rektör Kurtcephe, bunun için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi. Akdeniz Üniversitesinin bu güne kadar istenilen ölçüde  kentle kucaklaşmasının sağlanamadığına işaret ederek sözlerini sürdüren Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, sırasıyla YÖK ve DPT’ye gidecek olan bazı projelerine onay çıkması halinde çok yakında Antalyalı ile üniversiteyi kucaklaştıracak mega projelere imza atacaklarını dile getirdi. Kurtcephe, “Üniversitemiz sivil toplum kuruluşları ve kentimizin hizmetindedir” diyerek sözlerini noktaladı. İşbirliği yapılacak Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, yeni borsa yönetimi olarak yapılan bu nazik ziyaretin kendilerini sevindirdiğini ancak artacak işbirliği ile ortaya çıkacak projelerin kendilerini daha da mutlu edeceğini belirtti. Çandır, karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde ilişkilerin sağlıklı olarak gelişebileceğine işaret ederek, “Akdeniz Üniversitesi ile bir çok güzel projeye imza atacağımıza inanıyorum” dedi.   Zeytinlik hakkında bilgi verdi Borsa Başkanı, Rektör Kurtcephe’yi son günlerde kent gündemini işgal eden vakıf zeytinliği konusunda Borsa’nın duruşu ve projesi hakkında detaylı olarak bilgilendirdi. Ziyarette; ATB Başkanı Ali Çandır’ın yanı sıra, Başkan Vekili Recep Özkul ve yönetim kurulu üyesi Halil Bülbül’de hazır bulundu.

Detaylar...

Borsanomi Sektörel Forum toplantıları başladı
Süne mücadelesi sabırla ve planlı programlı şekilde yürütülmeli Antalya Ticaret Borsası’nın iki ayda bir yayınlanan yayın organı Borsanomi Dergisi, bundan böyle her sayısında sektörel bir konuyu ele alıp yetkililer ve uzmanlarla birlikte tartışacak. Borsanomi Sektörel Forum toplantılarının birincisinde hububat ve süne zararlısı hakkında bir tartışma yapıldı. BATEM Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Mustafa Soysal; ATB Başkan Yardımcısı İbrahim Köseoğlu; Hediye Un Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Altunbaş; Adana Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Hububat Zararlıları Sorumlusu Uzman Mahmut İslamoğlu ve Antalya Tarım İl Müdürlüğü’nden Cevdet Afyoncu’nun katıldığı toplantıda hububat üretiminde süne zararı sorunu ele alındı.   Gündelik çözümler yerine kalıcı çözüm hedeflenmelidir Üreticileri ve sanayicileri temsil eden katılımcılar, süne mücadelesinin acilen başlatılması ve en hızlı şekilde çözüme gidilmesini talep ederken; zirai mücadele uzmanları, süne mücadelesinin gündelik avantajları gözeterek yürütülmesinin doğru olmadığına vurgu yaptılar. Süne zararının oluşmasında çok sayıda faktör olduğunu anlatan uzmanlar; kalıcı çözümün zamana yayılan, uzun vadeli bir mücadeleyle gerçekleşebileceğini söyledi.   Toplantıyı izleyen ATB Başkanı Ali Çandır da, süne mücadelesinin nasıl yapılması gerektiğini tartışmak ve doğru adımların atılmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenledikleri toplantıdan son derece memnun olduklarını kaydetti; “Tartışmalar, kafamızdaki bazı soruları aydınlatıcı yönde gerçekleşti. Dolayısıyla çok memnunuz. Süne mücadelesinin sabırla ve planlı, programlı şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu süreçte Ticaret Borsası’nın üzerine düşen bir görev varsa, imkanlarımız dahilinde yerine getirmeye hazırız”.

Detaylar...

Muratpaşa ilçe Emniyet Müdürü Borsa’daydı
‘24 saat hizmetteyiz’ Yeni seçilen Antalya Ticaret Borsası yönetimini ve Meclis üyelerini kutlayan İlçe Emniyet Müdürü Tekne, Emniyet Müdürlüğünün gerek Muratpaşa sınırları ve gerekse tüm kent içinde vatandaşların huzur ve güvenliği sağlamak için 24 saat görev yaptığını söyledi. Emniyet Müdürü, hizmet verirken vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini çok önemsediklerinin de altını çizdi. Güvenlik güçlerine güveniyoruz Borsaların işlevi konusunda  ziyaretçileri bilgilendiren Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, “Muratpaşa gibi birçok kentten daha fazla nüfusu olan, yüksek yoğunluğa sahip bir bölgede sağlanan huzur ortamı için güvenlik güçlerimize yürekten teşekkür ediyorum “dedi.   Geçmişten günümüze Antalya Ticaret Borsası yönetimlerinin güvenlik güçlerine destek olmak için maddi-manevi elinden gelen gayreti gösterdiğini dile getiren Çandır, “Bundan sonra da emniyet güçlerimize imkanlarımız ölçüsünde destek vermeyi sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu. Ziyaret sırasında Yönetim Kurulu üyesi Cüneyt Doğan ve Borsa Genel Sekreteri Ahmet Köksalan da hazır bulundu.

Detaylar...

ALTSO yönetimi ATB’yi ziyaret etti
Kendilerinin de Antalya Ticaret Borsası yöneticileri gibi göreve yeni geldiklerini dile getiren ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, ”Bu bir bayrak yarışıdır. Aldığımız bayrağı geçmişin deneyimlerinden de yararlanarak, daha yukarı taşımak azim ve kararlılığındayız. Buraya gerçekleştirdiğimiz ziyaretin amacı hem yeni ATB yönetimine başarılar dilemek, hem de ATB gibi köklü ve kardeş bir kuruluşla varolan ilişkilerimizi daha da geliştirmektir” dedi.   Antalya Ticaret Borsası adına ALTSO heyetine hoş geldiniz diyen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ise Aydoğan’ın ifade ettiği gibi yaşananın bir bayrak yarışı olduğuna dikkat çekti. Çandır, yeni ATB yönetiminin geçmişten gelen birikimi ile bu göreve talip olduğunu söyledi. Borsa Başkanı Ali Çandır, geçmiş projelerin takipçisi olmanın yanında kent ve bölge için hayati önem taşıyan bir çok projeyi kısa süre içinde kamuoyu ile paylaşacaklarını anlattı.   ALTSO’dan destek istedi Alanya ile ATB’nin ilişkilerini geliştirmek için özel çalışma yapacaklarını ifade eden Çandır, “Alanya gerek tarım, gerekse hayvancılık sektöründeki üye potansiyelini bu güne kadar gerektiği kadar yansıtamamıştır. Alanyalı sektör temsilcilerinin ATB çatısı altında daha fazla temsil edilmesi için gereken çalışmanın yapılmasında ALTSO’nun vereceği destek çok önemlidir” dedi.

Detaylar...

BORSA YÖNETİMİ VALİLİK VE BAŞSAVCI ZİYARETİ YAPTI
İlk olarak Başsavcı Osman Vuraloğlu ile bir araya gelen Antalya Ticaret Borsası heyeti adına söz alan yönetim kurulu başkanı Ali Çandır; savcılarımız ve hakimlerimizin yürüttüğü görevin önem ve kutsallığına işaret ederek,  yeni hizmete açılan Adliye binasının Antalya’nın ihtiyacına en çağdaş şekilde hizmet verecek modernlikte inşa edilmesinin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti. Antalya Cumhuriyet   Başsavcısı Osman Vuraloğlu ise; Antalya gibi tarımın başkenti olma özelliğine sahip olan bir kentte bulunmaktan mutlu olduğunu,tarımın artan dünya nüfusuna paralel olarak öneminin de arttığını dile getirerek, böylesi stratejik bir sektörün göz ardı edilemeyeceğine dikkat çekti.   Vuraloğlu’nun ardından Antalya Valisi Alaaddin Yüksel’i makamında ziyaret eden Antalya Ticaret Borsası yeni yönetimi burada  Antalya Valisi Yüksel’le karşılıklı görüş alış verişinde bulundu. Ev sahibi olarak söze başlayan Vali Yüksel;ATB’nin  sadece tarım değil,Antalya’nın her nokrasından kendini hissettirmesi gerektiğini vurgulayarak,seçimlerin bayrak yarışı olduğunu yapılan seçimin ardından, alınan bayrağın daha yukarılara dikilmesi için yeni  yönetimi zorlu bir sürecin beklediğini söyledi.   EXPO 2014 fuarının Antalya’ya taşınması konusunu çok önemsediğine de işaret eden Antalya Valisi Alaaddin Yüksel bu konuda Antalya Ticaret Borsasının ortaya koyduğu çalışma ve gayreti takdirle karşıladığını belirtti.   Vali Yüksel,Organize İhtisas tarım alanlarının oluşturulması,kalkınma ajansının kentimizde de yaşama geçirilmesini çok önemsediğinin altını çizdi.   Antalya Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ise; yeni yönetim olarak ortak hareket etme kültürü içerisinde projelerini sürdüreceklerine dikkat çekerek,“Antalya Valiliğinin desteği ile kent ve ülke tarımı için hayati öneme sahip bir çok projeyi de yaşama geçireceğimize inanıyorum” dedi.

Detaylar...

KAYAN MECLİS BAŞKANI SEÇİLDİ
Kayan meclis başkanı seçildi    Geçtiğimiz hafta Meclis üyelerini, Çarşamba günü de yönetim kurulunu belirleyen Antalya Ticaret Borsası ilk kez bir araya geldi. Mazbataların alınması ile resmi olarak başlayan süreçte ilk olarak meslek komitesi başkanları seçildi. Daha sonra Meclis divanı için seçime geçildi. Tek listenin katıldığı seçim sonucunda Hüseyin Cahit Kayan Meclisi Başkanı oldu ‘Duracak lüksümüz yok’     Seçimin ardından ilk toplantısını yapan Antalya Ticaret Borsası, meclis divan seçimini gerçekleştirdi. Meclis Başkanı, yardımcıları ve kâtip üyenin seçiminden önce konuşma yapan Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır; “Yüklenen bu önemli görevin bilincinde olarak tarım sektörünün sorunlarına, özellikle içinden geçtiğimiz olası hasarları, sonuçları ve süresi kestirilemeyen ekonomik kriz döneminde çözüm üretme sürecinin bir parçası olacağımızın bilinmesini isterim. Bizlerin amir değil, hadim bir yönetim anlayışı ile Borsamız, kentimiz ve ülkemize hizmet etmek zorunluluğu içerisinde olduğumuzun, tarım sektörünün geleceği için ‘gerçek hedefleri’ görerek bu bağlamda adımlar atmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Duracak, dinlenecek lükse sahip değiliz. Bize emanet edilen 88 yıllık borsa çınarını daha da yukarılara taşımak azim ve kararlılığında olduğumuzu herkesin bilmesini isterim. Bu vesile başta geçmiş dönem olmak üzere Antalya Ticaret Borsasına katkı koyan Başkan, yönetim kurulu ve meclislere yürekten teşekkürlerimi sunarım” dedi. ‘Görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz’    Çandır’ın konuşmasının ardından Meclis divanı için seçime geçildi. Tek listenin katıldığı seçim sonucunda; Hüseyin Cahit Kayan Meclisi Başkanı olurken, Meclis Başkan Yardımcılıklarına Tefil Başkaya ile Ali Çetin seçildi. Kâtip üye ise Mustafa Erüst oldu.    Seçimden sonra Meclisi selamlama konuşması yapan çiçeği burnunda Meclis Başkanı H.Cahit Kayan, yeni borsa meclisi olarak verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışacaklarını belirtti.

Detaylar...